به گزارش برنا،سرهنگ کارآگاه داود فرد جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در اوایل سال جاری پرونده‌های متعدد سرقت به شیوه "تحت عنوان مأمور"، سرقت از اتباع خارجی (عراق-سوریه-ترکیه) به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد.
وی افزود: در بررسی پرونده‌ها شاکیان به کارگاهان گفتند که سارقان با استفاده از خودرو‌های (پراید-پژو ۴۰۵-پژوپارس- پژو ۲۰۶ و هیوندای سانتافه) در محدوده های: فرودگاه مهرآباد، بازار تهران و نقاط مرکزی شهر با شناسایی سوژه‌های خود، آنان را سوار خودرو کرده و یا به ظن داشتن دلار‌های جعلی و یا اینکه شما مظنون به گروه تروریستی داعش هستید با نشان دادن بی سیم و کارت جعلی خود را مأمور پلیس معرفی که اقدام به بازرسی بدنی و کیف‌های آنان می‌کردند و در یک لحظه تمام محتویات کیف که حاوی ارز و پول بود را سرقت و متواری می‌شدند.
این مقام ارشد انتظامی اذعان داشت: کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی دریافتند که با یک باند حرفه‌ای روبرو هستند، که با مراجعه به یکی از محل‌های سرقت در محدوده خیابان ناصر خسرو و با بررسی تصاویر دوربین‌های مداربسته موفق به شناسایی یکی از خودرو‌های سارقان (پژو ۴۰۵) به شماره پلاک ۱*/۶**ص*۷ شدند.


کارآگاهان در ادامه تحقیقات پلیسی خود و با بهره گیری از روش‌های علمی کشف جرم موفق به شناسایی مالک خودرو بنام " سهراب ۳۵ ساله " شدند، در بررسی‌های بیشتر مشخص شد سهراب به اتهام سرقت به شیوه (جعل عنوان مأمور) و کف زنی در شهرستان رامسر بازداشت و سپس با سپردن وثیقه آزاد شده است.

با شناسایی یکی از افراد باند سرقت و انعکاس اطلاعات بدست آمده به بازپرس شعبه یکم دادسرای ناحیه ۳۴ تهران، دستور دستگیری سهراب و سایر اعضای باند سرقت صادر شد.
سرهنگ فرد در ادامه بیان داشت: کارآگاهان در ادامه تحقیقات با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی ۶ نفر دیگر از اعضای این باند شدند و در مورخه ۱۳ آبان ماه طی چندین عملیات همزمان پلیسی جداگانه در محدوده‌های شمال، شمالغرب شهر تهران و شهرستان کرج همه هفت عضو باند را بازداشت و طی بازرسی صورت گرفته از مخفیگاه آن‌ها خودرو‌های مورد استفاده در صحنه سرقت کشف و به پلیس آگاهی منتقل شدند.
جاشین پلیس آگاهی تهران گفت: متهمان بازداشت شده از ۳۰ تا ۶۰ سال سن دارند و همگی از اعضای طایفه فیوج هستند. بررسی سوابق آن‌ها هم نشان داد که چهار نفر از اعضای باند قبلا به اتهام سرقت بازداشت و به زندان افتاده بودند.
سرهنگ فرد، تصریح کرد: در تحقیقات صورت گرفته از متهمان ضمن اعتراف صریح به سرقت، تاکنون ۲۰ نفر از شکات موفق به شناسایی سارقان شدند و به بیش از ده‌ها فقره سرقت از اتباع خارجی و رانندگان ترانزیت به همین شیوه و شگرد در شهرهای، تهران – اردبیل – تبریز – آستارا و البرز معترف شدند.