به گزارش خبرگزاری برنا گلستان؛ هادی هاشمیان در جلسه شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی گفت: به منظور جلوگیری از ورود پول های ناسالم به فضای انتخاباتی ، دادستان های سراسر استان هزینه های تبلیغاتی کاندیداها را رصد و در صورت احراز تخلف برای متخلفان پرونده تشکیل خواهند داد.

هادی هاشمیان افزود:  همچنین حوزه های قضایی را مکلف کرده ایم تخلفات و جرایم انتخاباتی را  به سرعت رسیدگی و به زمان بعد از برگزاری انتخابات موکول نکنند.

هاشمیان در ادامه با انتقاد از دعوت برخی افراد مسئله دار برای سخنرانی در مراسم و همایش های استانی  از فرمانداران خواست:  بر همایش ها و سخنرانانی که در این مراسم ها حضور دارند بیشتر نظارت کنند .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه گفت: اگر داوطلبان نمایندگی مجلس به معرفی خود اکتفا و از تخریب سایر نامزدها خودداری کنند حتما انتخابات پیش رو ، مانند سال های گذشته ، سالم ، به دور از تنش  و با حضور پرشور مردم برگزار خواهد شد .

هادی هاشمیان از مردم هم دعوت کرد : در کنار دستگاه های نظارتی و قضایی  به برگزاری انتخابات سالم کمک کنند و اگر تخلف یا جرمی مشاهده کردند  به شماره 09111756114 پیامک کنند .

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هم در این جلسه گفت: با تعیین کمیته ای در دادسرای مرکز استان ،  علاوه بر جواب استعلام هیئت های اجرایی استان ، پاسخ استعلام از دیگر مناطق کشور را هم بلافاصله ارسال کرده ایم.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی با تاکید بر رعایت بی طرفی مسئولان دستگاه های اجرایی و نظارتی خطاب به داوطلبان نمایندگی مجلس هم گفت: تبلیغات زودهنگام و راه انداختن کارناوال از مصادیق جرایم انتخاباتی است و برای متخلفان پرونده تشکیل می شود.

جلسه شورای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان امروز در دادگستری برگزار شد .

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: