به گزارش خبرگزاری برنا از گلستان؛ هادی حق شناس در سومین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی در سال ۹۸ تصریح کرد: با توجه به سرمای هوا باید مشترکین خانگی و صنعتی در مصرف گاز صرفه جویی  کنند تا شاهد قطعی گاز نباشیم.

وی افزود: ایجاد ارتباط ریلی مرز اینچه برون به سمت جنوب کشور از طریق گلستان و سمنان بیش از ۵۰۰ کیلومتر مسیری حمل و نقل به سمت جنوب را نزدیک تر می کند و باید تلاش کنیم راه را برای حضور بخش خصوصی در این پروژه باز کنیم.

استاندار گلستان یادآور شد: دولت اهتمام ویژه ای بر حمایت از بخش خصوصی دارد و در این راه دستگاه های اجرایی باید تسهیل سازی لازم را صورت دهند.

حق شناس گلستان را بر اساس آمارهای مرکز پژوهش های مجلس یکی از ۵ استان برتر کشور در امنیت سرمایه گذاری دانست و گفت: باید دستگاه های مصرفی نظیر برق و گاز در شرایط سخت اقتصادی حمایت های لازم را از تولید کنندگان داشته باشند.

لازم به ذکر است در سومین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی موضوعاتی نظیر مصارف گاز واحدهای صنعتی, راه اندازی مرکز توانبخشی, استفاده از مسیر نزدیک تر در کریدور شمال به جنوب راه آهن و ... مورد بررسی قرار گرفت و حاضرین در جلسه نقطه نظرات خود را بیان کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: