به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛ مدیر دفتر تخصصی نوجوان گفت:  برنامه "رمان و زندگی" نشست ادبی با محوریت رمان است که به طور ماهانه، چهارشنبه های آخر هر ماه در حال برگزاری است.

صفیه سادات موسویان اظهار کرد: این برنامه از سوی خانه نوجوان وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان و با همکاری شهر کتاب اصفهان برنامه ریزی شده و در ابتدای هرماه رمان منتخب اعلام می شود و مخاطبان یک ماه فرصت دارند رمان را مطالعه و در روز موعود در مورد آن با  یکدیگر گفتگو کنند.

وی با اشاره به اینکه مخاطبان این برنامه عمدتا افرادی هستند که به طور مستمر به مطالعه رمان علاقه مند هستند، افزود: نشست "رمان و زندگی" این ماه به نقد و بررسی کتاب "آخرین انار دنیا" نوشته بختیار علی اختصاص یافته که والدین و نوجوانان علاقه مند به این کتاب می توانند روز چهارشنبه 28 آبان ساعت 17 با حضور در خانه نوجوان به گفتگو بپردازند.

وی تصریح کرد: این کتاب تا 27 آبان در شعبه شهر کتاب شرق با تخفیف 20 درصدی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد که دوستداران کتاب جهت دریافت بن تخفیف می توانند به خانه نوجوان واقع در خیابان لاهور، خیابان مفتح شرقی مراجعه کنند.

بررسی فرصت‌ها و تهدیدهای فضای مجازی در وبینار "فرهنگ شهرت و خانواده"

وبینار آموزشی "فرهنگ شهرت و خانواده در فضای مجازی"، 24 و 25 آبان ماه ساعت 16 برگزار می شود.

مدیر فرهنگسرای تخصصی رسانه گفت: شهرت طلبی در حال حاضر، فضای مجازی را با آسیب روبرو کرده به نوعی که میبینیم سلبریتی ها برای جذب فالور، لایک و کسب در آمد همه اتفاقات زندگی خودشان را با دیگران به اشتراک می گذارند و همین اتفاق باعث تقلید مردم عادی از آن ها شده است.

فاطمه شفیعی اظهار کرد: ناهنجاری هایی که شهرت طلبی ایجاد کرده باعث شده ارزش ها زیر سوال برود و عده ای سوار بر این موج شوند در صورتیکه باید از ظرفیت فضای مجازی به درستی استفاده و فرصت و تهدیدها شناخته شود چرا که این شهرت طلبی ها باعث می شود که هنجارها و ارزش های نوجوانان و جوانان تغییر کند و اسرار خانوادگی برملا شود.

وی افزود: فرهنگسرای رسانه وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در همین راستا جهت شناخت فرصت ها و تهدیدهای فضای مجازی، وبینار آموزشی "فرهنگ شهرت و خانواده در فضای مجازی" را 24 و 25 آبان ماه با همکاری امور آموزش، بهبود روش ها و نظام پیشنهادات(آموزش کارکنان وابسته به این سازمان) برگزار می کند.

شفیعی افزود: این وبینار با حضور دکتر احسان شاه قاسمی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران برگزار می شود که حضور برای عموم مردم آزاد و رایگان است و علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام با شماره 35544096  تماس حاصل کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: