به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، امید مال وردی با اعلام این خبر اظهار داشت: همه افرادی که فاقد پوشش بیمه درمانی باشند می توانند با مراجعه به پرتال سازمان بیمه سلامت به آدرس ihio.gov.ir ، قسمت پوشش اجباری سلامت همگانی، نسبت به ثبت نام و دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان اقدام کنند.

وی افزود: بیمه شدگانی که دفترچه بیمه سلامت رایگان دریافت می‌کنند بر اساس ضوابط صرفاً می‌توانند از خدمات درمانی بخش دولتی استفاده کنند. این افراد در صورت تمایل به استفاده از خدمات بخش خصوصی می‌تواند بر اساس خود اظهاری و پرداخت حق بیمه کامل و یا ثبت درخواست ارزیابی وسع  به میزان ۵۰ درصد تخفیف دفترچه بیمه ایرانیان دریافت و از خدمات درمانی در بخشهای خصوصی  نیز بهره‌مند شوند.

مسئول روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان اصفهان  گفت: با توجه به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا و به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر جامعه  تا پایان سالجاری تمام افرادی که متقاضی دریافت دفترچه بیمه سلامت همگانی رایگان یا دفترچه بیمه روستاییان و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت باشند، می‌توانند بدون انجام ارزیابی وسع با مراجعه تدریجی به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد یا سایت سازمان بیمه سلامت از مزایای دفترچه بیمه سلامت رایگان استفاده نمایند. همچنین افرادی که دفترچه بیمه سلامت همگانی یا روستائی فاقد اعتبار داشته باشند می توانند تا پایان سال جاری بدون ارزیابی وسع ، دفترچه رایگان دریافت کنند.

مال وردی در خصوص تاریخ اعتبار دفاتر بیمه سلامت تصریح کرد: اعتبار همه دفترچه‌های بیمه بجز دفاتر بیمه ایرانیان که از ابتدای امسال تا پایان سالجاری به اتمام رسیده است به صورت اتوماتیک تا پایان فروردین ماه 1400 در سیستم بیمه‌ای سازمان تمدید شده و در صورت داشتن برگه سفید، جهت تعویض و تمدید نیازی به مراجعه به دفاتر پیشخوان نیست.

 وی افزود: بیمه‌شدگان عزیز جهت اطمینان از اعتبار دفاتر خود می‌توانند با کد دستوری#1666* اعتبار جدید دفترچه بیمه خود را مشاهده کنند.

مسئول رسیدگی و پاسخگویی به شکایات بیمه سلامت استان در پایان گفت: مرکز تماس 1666 به صورت شبانه روزی با هدف ارائه خدمات مشاوره ، اخذ نظر، انتقاد ، پیشنهاد و شکایت در دسترس بیمه شدگان است.  سامانه 1666علاوه بر پاسخگویی شبانه روزی ، روزهای دوشنبه هر هفته از ساعت 10 لغایت 11 صبح با حضور مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت پاسخگوی سئوالات بیمه شدگان است .

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: