به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان، کیفیت هوا در کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۱۰ صبح امروز _چهارشنبه ۳۰ تیرماه_ با قرار گرفتن روی شاخص ۸۲ در وضعیت زرد و سالم ثبت شده است.

روز گذشته نیز میانگین شاخص کیفی هوا در این شهر با قرار گرفتن روی شاخص ۱۲۷ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شده بود.

کیفیت هوای کلانشهر اصفهان اکنون در خیابان پروین و احمدآباد به ترتیب با قرار گرفتن روی شاخص ۸۶ و ۹۴ در وضعیت سالم ثبت شده است، دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه خرازی بر روی شاخص ۱۰۸ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری روی عدد ۶۰ ثبت شده است و در وضعیت سالم قرار دارد و دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی بر روی شاخص ۱۴۵ و در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

در حال حاضر تنها ایستگاه فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان به جز اصفهان، شاهین‌شهر و سجزی است و شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر و سجزی به ترتیب با قرار گرفتن روی عدد ۷۰ و ۹۵ در وضعیت سالم ثبت شده است و شاخص کیفی هوای مبارکه روی عدد ۲۱۰ و در وضعیت بنفش و بسیار ناسالم قرار دارد.

همچنین شاخص کیفی هوا در محدوده میدان انقلاب، رهنان و فرشادی به ترتیب بر روی عدد ۴۹، ۷۷ و ۶۴ و در وضعیت پاک و سالم است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: