به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان؛سردار محمد رضا میرهادی در نشست صمیمی با خبرنگاران اصفهان به مناسبت هفته ناجا بنا به درخواست تعدادی اهالی رسانه برلی افزایش تعاملات و طرح پلیس خبرنگار، به معاونت اجتماعی دستور داد تا اتاق فکری با حضور این‌قشر تشکیل شود.

وی افزود: ظرفیت رسانه ها را افزایش ضریب ایمنی و کاهش جرایم خیلی مهم است و نباید مغفول بماند. فرمانده انتظامی استان اصفهان تلاش و همکاری رسانه ها با پلیس را در کاهش حوادث مهم بیان کرد و گفت: محتوای رسانه ای و آموزشی باید در اختیار رسانه ها قرار گیرد و به اطلاع مردم رسانده شود.

وی فعالیت تخصصی خبرگزاری ها در یک موضوع خاص را مهم بیان کرد و یادآورشد: پلیس های تخصصی آنچه به عنوان آگاهی بخشی به مردم است را به اطلاع خبرنگاران برسانند.

وی ضرورت توجه به امنیت بهارستان اصفهان اشاره کرد و گفت: پلیس تلاش خود را برای امنیت و نظم بخشی به این حوزه ایقا می کند ولی با افزایش جمعیت به افزایش کلانتری نیاز دارد.

وی اضافه کرد: استقرار یگان امداد در این متطقه و افزایش کلانتری از سوی فرماندهی انتظامی استان پیگیری شده ولی باید ساختمان آن توسط شهری و شرکت عمران بهارستان انجام شود.

میرهادی با اشاره به اینکه در شهرک های مسکن‌مهر پیش از ساخت و ساز باید موضوع امنیت آن ها توجه شود گفت: در حال حاضر برعکس است که اول ساختمان ساخته و سکونت ها انجام می شود پس از آن به دنبال احداث کلانتری، مسجد و خانه بهداشت می روند.

وی توجه شهرداری به مسایل شهری و حق و حقوق مردم را ضروری بیان کرد و اظهارداشت: برخی از مجوزها و فعالیت هایی که انجام می شود حق و حقوق مردم را ضایع می کند که مدیریت شهری به آن بپردازد. سردار میرحیدری افزود: برخی از موسسات و فروشگاه های اقتصادی در سطح شهر بدون مجوز ترافیکی و انتظامی است که بر ترافیک و مسایل انتظامی و رضایتمندی مردم اثر می گذارد.

وی به برنامه های هفته ناجا هم اشاره کرد و گفت: نزدیک به ۲ هزار برنامه در کل استان اصفهان برگزار و بیش از یکصد برنامه شاخص در اصفهان اجرا خواهد شد که صبحگاه مشترک، تجلیل از نمونه های ترافیکی و تجلیل از ۳۰۰ سرباز نمونه از جمله برنامه های این هفته خولهد بود. وی اضافه کرد: هفته ناجا از ۱۷ مهر ماه آغاز خواهد شد.

وی به موفقیت های پلیس اصفهان اشاره کرد و گفت: پلیس های تخصصی این استان رتبه های اول تا سوم کشوری دارند. وی به کاهش نزاع در استان اشاره کرد و گفت: آمار نزاع فردی و گروهی زیبنده اصفهان نیست. در ادامه این نشست خانه مطبوعات اصفهان از فرمانده انتظامی استان و پلیس های تخصصی در آستانه هفته ناجا تجلیل کرد.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: