به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان و به نقل از روابط عمومی مرکز بررسی‌های استراتژیک رئیس جمهور، در پی مأموریت سید ابراهیم رئیسی به مرکز بررسی‌های استراتژیک برای تهیه یک طرح علمی و عملیاتی برای احیای زاینده رود، رئیس این مرکز اظهار کرد: بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

رئیسی طی روزهای گذشته در جمع نمایندگان استان‌های سمنان، قم و اصفهان گفته بودند: «به رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری مأموریت دادم مطالعات علمی در زمینه احیای زاینده‌رود را آغاز کنند. کمیته و کارگروه فعالی برای رسیدگی به این مسأله تشکیل خواهد شد تا احیای زاینده‌رود و رفع مشکل مربوط به آن مثل فرونشست زمین در مناطق مرکزی کشور به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و یک طرح علمی و عملیاتی برای رفع آن تهیه شود.»

در همین زمینه رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در صفحه اینستاگرام خود نوشت: این اولین مأموریت ویژه رئیس‌جمهوری به مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری است و بنا داریم با کمک تمامی صاحبنظران و اساتید دانشگاهی و مراکز علمی کشور به صورت علمی و عملیاتی به این موضوع بپردازیم.

محمدصادق خیاطیان در ادامه تصریح کرد: مناطق مختلف کشور از چالش آب رنج می‌برند و رفع این چالش در کشور یکی از اولویت‌های اساسی دولت سیزدهم است.

رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری اضافه کرد: مردمان شریف و نجیب استان‌های اصفهان، قم، سمنان و یزد در طول سال‌های گذشته، رنج‌های فراوانی را در پی بی‌آبی و خشکسالی کشیده‌اند.

خیاطیان خاطرنشان کرد: ما از مطالعات پیشین و ظرفیت نخبگان استفاده خواهیم کرد تا راه‌حل‌های مناسبی برای برون رفت از این مشکلات فراهم کنیم.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: