به گزارش خبرگزاری برنا اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در آیین گشایش نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی اظهار داشت: سرمایه فرهنگ باستانی، تاریخ باشکوه و فرهنگ اسلام عزیز که به آن افتخارکرده و اعتقاد داریم از جمله داشته‌های فرهنگی مهم کشور است. آیین های سنتی را چه از زاویه ایران باستان و چه از زاویه ایران اسلامی نگاه کنیم در هر دو زمینه دارای سرمایه‌های بسیار ارزشمند هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطرنشان کرد: یکی از زبان‌هایی که می‌تواند هنر اصیل را منتقل کند زبان نمایش است، ایران اسلامی با درک صحیح از هنر و هنر نمایش در انتقال و تثبیت فرهنگ برای همه نسل‌ها فعالیت داشته و دارد.

وی با اشاره به قدمت ۳۰ ساله جشنواره نمایش‌های سنتی تصریح کرد: باید به اهالی نمایش تبریک گفت که در زمینه آیین‌های سنتی و مذهبی و دینی و هم آیین های ملی و حتی آیین های خانوادگی در قالب هنر نمایی این فرهنگ را به دنیا منتقل می کند.

حجت الاسلام انصاری با بیان اینکه این جشنواره نقش مهمی در حفظ سرمایه ها و زمینه ای برای هنر نمایش به عنوان یکی از رشته های مهم هنر می باشد، اظهار کرد: امسال برای نخستین بار بخشی از این جشنواره از تهران به یکی از شهرهایی که نماد آیین های سنتی است منتقل شده که اتفاق بسیار خوشایندی می‎‌باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان درپایان گفت: کاشان در تمام زمینه های هنری و فرهنگی گذشته درخشانی داشته و برگزاری چنین رویدادهای هنری در این شهر بسیار حائز اهمیت است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: