به گزارش خبرگزاری برنا در اصفهان،رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در این رابطه گفت: این اداره با هدف پیشگیری و اطلاع رسانی در زمینه سلامت جسم و روان برنامه های زیادی را تدوین کرده است.

فریناز تولاییان اظهار داشت: در 15 منطقه شهرداری اصفهان و سپاهان شهر خانه سلامت وجود دارد که این خانه ها در جهت بالا بردن سواد سلامت مردم در حال فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه این اداره،  نمایشگاه های سلامت و رویدادهای شهری بسیاری را برگزار کرده است، افزود: همزمان با کمپین جهانی پیشگیری از مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در آذرماه،  این اداره نیز اقدام به آموزش مجازی با 6 طرح در این زمینه کرده است.

رییس اداره توسعه فرهنگ سلامت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان ادامه داد: مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در کشور چالشی جدی است چرا که مصرف خودسرانه و بیش از حد آنتی بیوتیک باعث می شود بسیاری از ویروس ها چنان قوی شوند که نسبت به هیچ دارویی واکنش نشان ندهند.

تولاییان تصریح کرد: این فرصت تبلیغات مجازی با هدف اطلاع رسانی و آگاه سازی در زمینه آنتی بیوتیک ها و راه های درمان بیماری ها بدون استفاده از آن ها تا آخر آذرماه انجام می شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: