به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا؛ اخبار پر بازدید گروه اقتصادی خبرگزاری برنا را بخوانید:

اسامی برندگان قرعه‌کشی سایپا اعلام شد

قرعه کشی هشتمین مرحله طرح پیش‌فروش سایپا صبح روز گذشته انجام شد و اسامی برندگان آن امروز (15 مهر‌ماه) و پس از تائید نهاد‌های نظارتی اعلام شد.

///

تعیین تکلیف مطالبات وصول نشده بانک‌ها بعد از گذشت ۵ سال از سررسید

بانک مرکزی نحوه محاسبات ذخیره مطالبات موسسات اعتباری برای تسهیلاتی که پس از سپری شدن ۵ سال یا بیشتر از سررسید پرداخت اصل و سود آن‌ها، وصول نشده باشد را اعلام کرد.

///

قیمت سکه و طلا امروز 15 مهر 99 / روند صعودی قیمت سکه و طلا در بازار

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز (سه شنبه) به قیمت 14 میلیون 630 هزار تومان به فروش رسید.

///

نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی بررسی شد

در نشست مشترک اعضای هیات مدیره بانک‌ها با صندوق توسعه ملی، در خصوص نحوه تسویه مطالبات ارزی صندوق توسعه ملی به صورت ریالی بحث و تبادل نظر شد.

///

بورس امروز 15 مهر 99/ شاخص بورس سبز شد

بازار بورس در معاملات امروز در پی افزایش قیمت دلار و همچنین خبر تزریق یک درصد از صندوق توسعه ملی به بازار با رشد همراه شد.

///

نرخ ارز صرافی ملی 15 مهر 99

معاملات امروز در صرافی بانک ملی حاکی از افزایش 600 تومانی نرخ دلار است.

///

در نامه‌ای از سوی تشکل‌های بخش خصوصی به سران قوا اعلام شد؛

ضرورت تصمیم‌گیری سران سه قوه برای بقای صنعت احداث و انرژی کشور

تشکل‌های بخش خصوصی صنعت احداث و انرژی در نامه‌ای به سران قوا پیشنهاداتی در خصوص تصمیم‌گیری درباره قراردادهای جاری در دست انجام این صنعت، با استفاده از تسهیلات قانونی مطرح کردند.

///

واکنش سایپا به اظهارنظرهای اخیر پیرامون شاسی بلند جدید / شاسی بلند جدید با درصد بالایی از بومی‌سازی تولید و به بازار عرضه خواهد شد

گروه خودروسازی سایپا هفته پیش اعلام کرد "پروژه" تولید نخستین خودرو شاسی بلند آفرودی را "آغاز" کرده اما برخی افراد و رسانه‌ها، "آغاز پروژه تولید" را "تولید خودرو" در نظر گرفته و به نقد، تخطئه و تخریب محصولی پرداخته و می‌پردازند که در آغاز راه طراحی و تولید است و هنوز نهایی و تجاری‌سازی نشده است.

///

معاملات فرابورس مختل شد

شرکت فرابورس ایران اعلام کرد سفارش گیری و انجام معاملات در بازارهای فرابورس بدلیل نقص فنی در سامانه معاملات با تاخیر همراه خواهد بود.

///

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور اعلام کرد:

خروج نهاده‌های دامی از بنادر با مجوز وزارت جهاد کشاورزی است/ تحویل نهاده‌های دامی منوط به عرضه کالا در شبکه توزیع

سخنگوی ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص کالارسانی نهاده‌ها به مرغداری‌ها و دامداری‌ها اعلام کرد: ستاد تنظیم بازار در اسفندماه سال گذشته مصوب کرد خروج همه نهاده‌های دامی از بنادر منوط به مجوز وزارت جهاد کشاورزی است.

///

رشد 24 درصدی ارزش صادرات غیر نفتی در شهریور ماه 99 / 5 مقصد عمده واردات و صادرات کشور در شش ماهه نخست سال

علیرغم کاهش ارزش و مقدار صادرات کالای بدون نفت خام در مرداد ماه نسبت به ماه قبل آن، در شهریور ماه 1399 ، صادرات کالای بدون نفت خام به لحاظ ارزشی با رشد 24.5 درصدی و به لحاظ وزنی با رشد حدود 6 درصدی نسبت به مرداد 1399 مواجه شده است.

///

تامین ۵۲۶۷ میلیون دلار ارز نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی توسط بانک مرکزی

بانک مرکزی با هماهنگی وزارتخانه‌های صمت، جهاد کشاورزی و بهداشت، طی ۶ ماه سال جاری جمعاً بیش از ۵۲۶۷ میلیون دلار تامین ارز انجام داده است.

///

پورمحمدی اعلام کرد:

گزارش عملکرد شش ماهه؛ شرط تخصیص اعتبارات هزینه‌ای سه ماهه سوم سال ٩٩

معاون اقتصادی و هماهنگی برنامه و بودجه سازمان برنامه و بودجه کشور در بخشنامه‌ای از کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور، خواست گزارش عملکرد شش ماهه اول اعتبارات خود را ارسال کنند.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: