به گزارش برنا به نقل از وزارت نفت، حسن افتخاری اظهار کرد: تاکنون ۳۸۱۰ مورد پایش و اندازه‌گیری مصرف بهینه گاز طبیعی در اداره‌ها و مؤسسه‌های دولتی استان انجام شده که نتیجه آن صدور ۲۶۴ اخطار کتبی و ۱۲ مورد قطع گاز اداره‌های پرمصرف بوده است.

وی افزود: اداره‌های پرمصرف در مرحله نخست پایش، اخطار کتبی دریافت کردند و در صورت رعایت نکردن صرفه‌جویی یا رعایت دمای رفاه، جریان گاز طبیعی آنان قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی تصریح کرد: موضوع صرفه‌جویی مصرف بهینه گاز طبیعی در بخشنامه‌ای توسط معان اول رئیس جمهوری به همه اداره‌های دولتی و عمومی  ابلاغ شده و انتظار داریم مدیران و به‌ویژه مسئولان انرژی ساختمان‌های دولتی روزانه دمای فضای اداری متبوع خود را دقیق بررسی و پایش کنند.

افتخاری تاکید کرد: دمای رفاه ساختمان‌های دولتی باید ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد در فضاهای داخلی و بسته و ۱۸ درجه سانتیگراد در راهروها و فضاهای عمومی سرپوشیده باشد، مهمتر اینکه تجهیزات و سیستم‌های گرمایشی اداره‌ها و مؤسسه‌های دولتی باید یک ساعت پیش از آغاز وقت اداری روشن و یک ساعت پیش از پایان وقت اداری خاموش شوند.

وی یادآور شد: افزون بر ابلاغ این بخشنامه، در هفته گذشته نیز اطلاع‌رسانی لازم از طریق دبیرخانه شورای اداری استان به همه مدیران و اعضا شورای اداری درباره لزوم رعایت موارد فوق انجام و تصریح شد که در صورت رعایت نکردن موضوع جریان گاز آنها قطع می‌شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان خراسان رضوی تاکید کرد: در روزهای تعطیلات پایان هفته هم طرح بازدید و بررسی رعایت بخشنامه ابلاغی با جدیت و در همه شهرهای استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده توجه نکردن به موضوع صرفه‌جویی یا رعایت دمای رفاه، به‌ویژه در صورت روشن بودن سامانه گرمایشی اداره‌ها در روزهای تعطیل جریان گاز اداره‌ها قطع و نتیجه به استانداری گزارش می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: