به گزارش برنا، هرمز امیری با بیان این مطلب، اظهار کرد: 904 پرونده ثبت سفارش شده مربوط به کالاهای مصرفی در جزیره به ارزش تقریبی 17 میلیون دلار  است.

وی ادامه داد: یک هزار و 463 پروانه واردات کالای همراه مسافر نیز به ارزش تقریبی 16 میلیون دلار از تا پایان دی ماه در منطقه آزاد قشم صادر شد.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این مدت ۱۳۱ میلیون دلار برای واردات مواد اولیه و قطعات شرکت‌های تولیدی در قالب 75 پرونده ثبت سفارش، تخصیص یافت.

وی اظهار کرد: همچنین 36 پرونده ثبت سفارش به ارزش حدود ۱۴ میلیون دلار نیز برای واردات ماشین آلات مربوط به خطوط تولید واحدهای صنعتی اختصاص یافته است.

امیری تاکید کرد: پرونده ثبت سفارش در منطقه آزاد قشم در کمتر از ۲۴ ساعت برای بررسی نهایی و انجام مراحل تخصیص ارز به دبیرخانه ارسال می شود.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: متقاضیان و بازرگانان می توانند پس از ثبت نام در سامانه یکپارچه فعالان اقتصادی مناطق آزاد کشور «سیفام» درخواست خود برای ثبت سفارش کالاهای مجاز را انجام دهند.

گفتنی است؛ مطابق دستورالمعل‌های صادر شده برای واردات کالای همراه مسافر ۸۰۰ قلم کالا تعیین شده و محدودیتی برای واردات این اقلام توسط تجار و بازرگانان دارای مجوز و کارت بازرگانی وجود ندارد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: