به گزارش برنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران؛ ابلاغیه اتاق اصناف ایران بر اساس بند ۲ مصوبات نخستین جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور در خصوص ممنوعیت عرضه مرغ قطعه بندی شده و یا عرضه مرغ قطعه شده با طعم‌های مختلف توسط واحد‌های صنفی صادر شد.
جلسه قرارگاه ساماندهی مرغ کشور به ریاست وزیر جهاد کشاورزی برگزار و تا اطلاع ثانوی عرضه مرغ تکه‌ای (قطعه شده) در کلیه واحد‌های صنفی ممنوع اعلام شد.
بر این اساس قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده جهت عرضه در واحد‌های صنفی ۲۴۹۰۰ تومان در هر کیلو گرم تعیین شده است. در این راستا صرفا واحد‌های صنعتی منتخب، مجاز به بسته بندی مرغ قطعه شده بوده و بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان، واحد‌های بسته بندی بزرگ را به طور مستمر پایش و حجم تولید آن به طور پیوسته رصد خواهند نمود تا از سقف مصوب قرارگاه استانی تجاوز نکند.
در این خصوص برخورد با متخلفان این مصوبه از روز شنبه مورخ چهاردهم فروردین به شدت به عمل خواهد آمد و نظارت و بازرسی توسط نمایندگان سازمان تعزیرات حکومتی، بازرسان سازمان حمایت از مصرف کنندگان و اتاق‌های اصناف و سایر نهاد‌های مسئول برای اجرای دقیق دستورالعمل ابلاغی در دستور کار قرار گرفته است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: