به گزارش برنا از انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران، «امیر هوشنگ بیرشک» افزود: در سه ماه نخست سال جاری به طور میانگین ماهانه بیش از ۲۰۰ هزار تن انواع روغن نباتی در کشور تولید و توزیع شده است.

به گفته وی، این درحالی است که طبق برنامه تکلیفی وزارت صنعت،معدن و تجارت تولید روغن نباتی باید ماهانه ۱۸۰ هزار تن باشد.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران اظهارداشت: بازار روغن نباتی پس از چند ماه پرتنش به آرامش رسیده و صنعت روغن نباتی آمادگی دارد تا تمامی نیاز کشور در بخش خانوار و صنف و صنعت را به طور کامل برطرف کند.

بیرشک، با تاکید بر نقش تعامل سازنده دولت و بخش خصوصی برای تنظیم بازار روغن نباتی گفت: طی ماه های اخیر همراهی و هماهنگی مناسبی میان وزارت صنعت و دبیرخانه ستاد تنظیم بازار با انجمن روغن نباتی به وجود آمده است و نتیجه این همراهی در کنار عملکرد مناسب شرکت بازرگانی دولتی در تامین به موقع روغن خام کارخانجات، باعث شده تا بازار روغن نباتی کاملا در آرامش قرار گیرد.

دبیر انجمن صنفی صنایع روغن نباتی ایران تکمیل سامانه جامع تجارت و بهره گیری از آن برای شفاف سازی تمامی فرآیندهای تولید و توزیع را مهم و راهگشا دانست و گفت: بهره مندی از سامانه جامع تجارت باعث شده علاوه بر افزایش تولید و عرضه روغن نباتی در کشور تقاضای کاذب بازار نیز مدیریت شود.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: