به گزارش برنا، «محمدحسن ذیبخش» امروز (چهارشنبه) در نشست خبری آنلاین افزود: همه شرکت‌ها و ایرلاین‌ها موظف شدند نسبت به ارائه بلیت با این قیمت‌ها اقدام کنند. 

وی گفت: قیمت پروازها از مبدا تهران، شیراز، اصفهان، اهواز و تبریز به فرودگاه نجف در مسیر رفت وبرگشت پنج میلیون تومان و در مسیر یک‌طرفه ‌سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تعیین شد. 

ذیبخش ادامه‌داد: هم‌چنین پرواز مشهد- نجف- مشهد  ۶ میلیون تومان و پرواز یک طرفه در همین مسیر چهار میلیون تومان تعیین شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: چنان‌چه هر کدام از ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی از مبلغ مورد توافق سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت‌های هواپیمایی تخطی کنند، مسافران از طریق سایت سازمان هواپیمایی و سامانه شکایت مردمی موضوع را به سازمان اعلام کنند تا به‌سرعت به گران‌فروشی‌ها رسیدگی شود.

وی تاکید کرد: مسافران بلیت را گران‌تر از نرخ فعلی تهییه نکنند، ضمن اینکه این نرخ‌ها فقط برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی است و شرکت‌های خارجی مبالغی را که اعلام می‌کنند خارج از مصوبه سازمان است.

به گفته ذیبخش، برای جابه‌جایی ۶۰ هزار مسافر ظرفیت کافی در نظر گرفته شده است و  شرکت های هواپیمایی می‌توانند از فردا نسبت به فروش بلیت با نرخ‌های اعلام شده اقدام کنند.

وی بیان‌داشت: این نرخ‌ها فقط مربوط به پروازها در ایام اربعین از ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ۱۴۰۰ است و نرخ‌های بلیت پیش و پس از این بازه زمانی تابع عرضه و تقاضا است.

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: