در تاریخ 1 آبان ماه ۱۴۰۰ خبرگزاری برنا اقدام به بازنشر گزارشی علیه شرکت تعاونی مسکن کارکنان بصیرت آفاق در خصوص پروژه جنات واقع در خیابان انسجام قم نمود.

هرچند توقع این بود که این رسانه هنگام بازنشر گزارش، مطالبات ادعاییِ مدعی را از شرکت تعاونی استعلام نماید تا نتیجه گزارش یک جانبه نبوده و جانب انصاف و عدالت رعایت شود، اما پرواضح است که مدل گزینشی مستندات در این گزارش با روح واقعیات و گزارشات کارشناسی در تعارض است.

به عبارت دیگر؛ حتی آیات  وحی هم  در صورت انتخاب گزینشی و سلیقه‌ای می‌توانند علیه روح اسلام استفاده شود. به عنوان مثال "ولا تقربوا الصلوة" و "ویل للمصلین"  در قرآن وجود دارد ولی اگر کسی قبل و بعد آن را لحاظ نکند می‌تواند از کلام خدا جهت رفع فریضه نماز استفاده کند.

 واقعیت ماجرا :

پروژه جنات که امروزه عمارت جنات نام دارد یک مجتمع ۶۰ واحدی است که در سال گذشته تکمیل و مالکین آن بدون رعایت تشریفات قانونی در آن ساکن شدند

 

 

 

تکذبیه شماره ۱ تعاونی بصیرت آفاق قم

 

 

تکذبیه شماره ۱ تعاونی بصیرت آفاق قم

 

 

 

تکذبیه شماره ۱ تعاونی بصیرت آفاق قم

 

متاسفانه آن خبرگزاری با ارائه گزارشی خلاف واقع و جهت‌دار و استفاده از تصویری تزئینی (ساختمانی نیمه‌کاره) و غیرمرتبط با عمارت جنات سعی داشت چنین القا نماید که پروژه مذکور به صورت نیمه‌کاره رها و مسئولین تعاونی نسبت به پروژه هیچ دغدغه ای ندارند. سوالات مطرح شده توسط خبرگزاری قبلاً توسط برخی مالکین در دادگاه‌های کیفری و حقوقی مطرح و رای برائت نسبت به تعاونی صادر شده است.

 

تکذبیه شماره ۱ تعاونی بصیرت آفاق قم

 

 

تکذبیه شماره ۱ تعاونی بصیرت آفاق قم

 به رغم نص صریح قانون مطبوعات و تاکید اخیر مقام معظم رهبری که فرمودند: "نباید پیش از اثبات جرم آن را رسانه‌ای کرد"، اتهامات مطرح شده نه تنها در هیچ دادگاهی اثبات نشده، بلکه در دادگاه صالح، شرکت تعاونی از این اتهامات تبرئه گردیده و اتفاقاً برخی از مالکین به جرم توهین و افترا محکوم شدند که در تکذیبیه‌های بعدی به صورت مشروح به آن خواهیم پرداخت.

قیمت تمام شده هر مترمربع عمارت جنات، بر اساس کارشناسی رسمی دادگستری مبلغ سه میلیون و ۲۲۰ هزار تومان می‌باشد که متاسفانه مالکین مبلغ قابل توجهی همچنان (بیش از 4 میلیارد تومان) به تعاونی بدهکارند و از پرداخت آن استنکاف می‌نمایند و علیرغم بدهی موجود و بند ۶ ماده ۹ قرارداد مشارکت در ساخت با تعاونی، اقدام به فروش واحدهای خود بدون ثبت در دفتر تعاونی نموده هر مترمربع را بیش از ۹ میلیون تومان فروخته‌اند که این امر تبعات زیادی برای طرفین معامله به دنبال خواهد داشت.

تکذیبیه شماره ۲ متعاقباً ارسال خواهد شد.

والسلام علیکم

شرکت تعاونی مسکن کارکنان بصیرت آفاق قم

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: