به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، حمیدرضا مؤمنی در این بازدید با بررسی اقدامات صورت گرفته در راستای خدمات رسانی به مسافران در مبادی ورودی جزیره قشم، دستوراتی را با هدف تسهیل عبور و مرور و تردد گردشگران در مسیر اسکله های پهل و لافت صادر کرد.

وی در این بازدید بر  افزایش سرعت عمل برای تردد خودروها و انتقال به شناورهای ویژه حمل خودرو (لندینگ کرافت ها) و ورود مسافران به اسکله لافت در جزیره قشم تاکید کرد.

مؤمنی همچنین بر ساماندهی وضعیت گیت‌های ورودی و همچنین ساماندهی جایگاه‌های موجود برای ارائه خدمات بهتر به مسافرانی که قشم را به عنوان مقصد سفر خود برگزیده‌اند تاکید کرد.

بهسازی و بهبود وضعیت آسفالت اسکله‌های لافت و پل و همینطور برنامه ریزی برای افزایش کیفیت خدمات و فضاسازی و همچنین ایجاد فضای سبز در این مبادی دستورات دیگری بود که از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم صادر شد.

در حال حاضر ۲۶ شناور لندینگ کرافت در اسکله پهل و لافت مشغول خدمات رسانی در مبادی ورودی جزیره قشم هستند و با فعالیت شبانه روزی آنها در یک‌ مسیر رفت هزار دستگاه وسایل نقلیه شخصی و عمومی را از اسکله پهل بندر عباس وارد اسکله لافت در جزیره قشم می‌شوند.

همچنین در این بازدید عنوان شد که در راستای ساماندهی اسکله‌های مسافری قشم عملیات لایروبی اسکله لافت انجام خواهد شد. با لایروبی این اسکله، ظرفیت پذیرش لندینگ کرافت های بیشتر به طور همزمان فراهم می‌شود و امکان تردد راحت‌تر برای مسافران و گردشگران علاقه مند به حضور در جزیره قشم با وسیله نقلیه شخصی فراهم می‌گردد.

با برنامه ریزی‌های صورت گرفته فعالیت اسکله‌های بنادر لافت و پهل بدون وقفه در حال انجام است و خدمات جابجایی خودرو بین این دو اسکله بدون هیچ مشکل و یا محدودیتی انجام می‌شود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: