به گزارش برنا؛ شهرام کرمی، دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه گفت: در نیمه اول امسال حدود ۲۰۰ قلیان سرا در سطح استان به منظور مقابله با بیماری کرونا تعطیل شده است.

او با اشاره به دستورات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم همکاری همه دستگاه ها با ستاد مقابله با بیماری کرونا گفت: در این راستا همه دستگاه های اجرایی در استان موظف هستند که همکاری های همه جانبه ای با ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا داشته باشند.  

کرمی با تاکید براینکه همه دستگاه ها باید در حوزه ای که متولی آن هستند، با افزایش نظارت ها مقابله با بیماری کرونا را از اولویت های خود قرار بدهند، عنوان کرد: در برخی از اماکن مانند واحدهای خبازی، قنادی، دفاتر خدمات ارتباطی و دفاتر ثبت اسناد رسمی که تردد مردم به آنجا بیشتر است، باید نظارت های دقیقی از سوی اتحادیه ها و دستگاه های مربوطه صورت گیرد تا اصول و پروتکل های بهداشتی در آنها کاملا رعایت شود.

دادستان کرمانشاه در ادامه گفت: باتوجه به گزارش های واصله از سوی تیم های نظارتی اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا مبنی براینکه در برخی از شهرستان های استان پروتکل ها و مصوبات ابلاغی ستاد استان اجرایی نشده، بنابراین به دادستان های عمومی و انقلاب شهرستان ها ابلاغ کرده ایم که با نظارت دقیق و مستمر از طریق بازدیدهای میدانی بر واحدهای صنفی متخلف، با هرگونه سهل انگاری در انجام وظایف محوله مطابق با مقررات برخورد شود.  

او متذکر شد: به طور قطع رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی تمام اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا را مختل کرده و تهدیدی جدی علیه بهداشت و سلامت عمومی محسوب می شود.  

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: همچنین از دستگاه هایی همچون آب و فاضلاب، محیط زیست و آب منطقه ای خواسته شده تا مدیریتی صحیحی نسبت به دفع فاضلاب تولیدی ناشی از شست و شوی اجساد مشکوک و یا مبتلا به کرونا در غسالخانه ها انجام گیرد.

او در ادامه با تاکید براینکه تمام محموله هایی که وارد استان و یا از آن خارج می شود باید در راستای مقابله با بیماری کرونا نظارت کاملی روی آن انجام گیرد، گفت: به منظور پیشگیری از شیوع گسترده تر بیماری کرونا، هرگونه محموله کالا یا موادغذایی که از سایر استان ها بویژه استان های شمالی که وضعیت حادتری از نظر شیوع بیماری کرونا دارند، به استان وارد می شود، باید کلیه مراحل گندزدایی و ضدعفونی روی آن انجام گیرد.

کرمانشاه یک روز دیگر بدون فوتی کرونا را سپری کرد

مهدی محمدی، رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اعلام کرد: در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در کرمانشاه ثبت نشده است و امروز مجموع جان باختگان بر اثر ابتلا به این ویروس بدون تغییر باقی ماند.

محمدی از بستری‌ شدن ۵۱ نفر در شبانه روز گذشته با علایم ویروس کرونا خبر داد و افزود: هم اکنون ۱۷۱ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان‌های استان کرمانشاه بستری هستند.

او اضافه کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ بیمار بستری و ۴۷ بیمار سرپایی مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در سطح استان شناسایی شدند.

منبع:ایرنا

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: