به گزارش برنا از ایلام، رئیس فدراسیون در این دیدار که با حضور عبدالجبار حیدرزاده رئیس هیأت کشتی استان، محمدجواد یزدانی نیا نایب رئیس سازمان لیگ برگزار شد با اشاره به اینکه، به دنبال این است که کشتی در سراسر کشور جان دوباره ای بگیرد تصریح کرد: کشتی ایلام نسبت به سال های گذشته افت چشمگیری داشته و عوامل زیادی در این اتفاق نقش داشته اند.

وی ادامه داد: عدم حمایت از ورزش کشتی در استان و حضور جوانان در رشته های دیگر ورزشی و همچنین عدم اختصاص امکانات مناسب برای رشته ی ورزشی کشتی و مسائل اقتصادی و همچنین کم توجهی به مربیان از عوامل این اتفاق بوده است.
 
دبیر اظهار داشت: استانداری بعنوان بالاترین نهاد اجرایی استان می تواند از طرق مختلف از جمله رایزنی با بخش خصوصی به کمک کشتی استان آمده تا بار دیگر شاهد شکوفایی کشتی در ایلام باشیم. ضمن اینکه تمام نهادهای اجرایی استان نیز می توانند به کشتی کمک کنند.
 
محمد نوذری در این دیدار با اشاره به حمایت های استانداری از کشتی گفت: به هیأت کشتی استان کمک خواهیم کرد و این کمک ها از ردیف ها پیگیری آسیب های اجتماعی خواهد بود.
 
در این جلسه مقرر شد تا مراحل ساخت 4 خانه کشتی استان توسط استانداری پیگیری شود و تا پایان خردادماه سال آینده به بهره برداری برسد.
 
همچنین با رایزنی های انجام شده مقرر شد تا نسبت با بازگشایی چند باشگاه کشتی برای تمرینات کشتی گیران اقدام شود.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: