محمد تقی کوشا در گفت‌وگو با خبرنگار برنا، با اشاره به آغاز فصل گرما و امکان آتش سوزی در منابع طبیعی گفت: در منابع طبیعی شهرستان تجربیات خوبی در مقابله با آتش سوزی وجود دارد و همه پای کار  هستند، اکنون نیز تیم بندی‌ها انجام شده  و مناطق مختلف در شهرستان‌ها شناسایی شده است، ضمن اینکه آموزش لازم نیز برای جوامع محلی ارائه شده است

کوشا، تصریح کرد: به منظور جلوگیری از وقوع آتش سوزی و کاهش اثرات مخرب این پدیده پیام‌های ترویجی و آموزشی را برای اطلاع رسانی موثر در فضای مجازی منتشر کرده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول،  ارائه دوره‌های آموزشی و ترویجی به جوامع بهره‌بردار محلی در مناطق حساس و بحرانی، توجیه کشاورزان وخودداری آنان از آتش زدن کاه و کلش اراضی باغی و کشاورزی راضروری دانست وگفت:باید کشاورزان شهرستان این دورهای آموزشی رادرخصوص جلوگیری از اتش سوزی عملی کنند.

او، افزود: با انجام اقدامات پیشگیرانه می‌توان هزینه و خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی در منابع طبیعی را به حداقل رساند.

او، اضافه کرد: تمام گشت‌ها و نیرو‌های این اداره در تلاش هستند تا از بروز آتش‌سوزی جلوگیری و در صورت وقوع با کمترین زمان ممکن در محل حضور یافته و آتش را مهار کنند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چرداول، اظهار کرد: از تمامی بهره‌برداران، روستاییان، دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستا‌ها درخواست کرد در صورت مشاهده آتش‌سوزی و یا دود در طبیعت موارد را با شماره تلفن‌  ۱۵۰۴ یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: