به گزارش برنا  از ایلام، حجت‌الاسلام الله نور کریمی تبار، در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) این شهر، اظهار کرد: پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سراسری نماز بسیار پرمعنا بود.

وی، بابیان اینکه ایشان در این پیام به نقش بازدارندگی نماز از منکرات و شرط تحقق آن یعنی خشوع در به‌جا آوردن این فریضه تأکید داشتند، تصریح کرد: خدا با نماز از ما دعوت کرده به سویش برویم و ما را تحویل می‌گیرد، پس باید به‌واسطه‌ این آیین فریضه زنگارهای غفلت آور و منحرف‌کننده را از درون خود بزداییم.

خطیب نماز جمعه ایلام، با اشاره به اینکه رسالت نمازخوانان و افراد متقی در محلات و مساجد بسیار مهم است، افزود: فرهنگ نماز و ترویج آن در سطح جامعه نقش مهمی در راستای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی دارد و می‌توان با به‌جا آوردن امربه‌معروف و نهی از منکر و استمرار آن در این زمینه نقش‌آفرین بود.

امام‌جمعه ایلام، در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته نماز جمعه، با اشاره به 16 آذر روز دانشجو، اظهار کرد: عدالت‌خواهی، بصیرت، گسترش گفتمان انقلاب اسلامی حضور فعال در جنبش نرم‌افزاری و دفاع از ارزش‌های دینی و تلاش برای تحقق تمدن اسلامی ازجمله وظایف مهم دانشجویان در این برهه از زمان است.

حجت‌الاسلام کریمی تبار، با اشاره به واقعه شهادت سه دانشجوی دانشکده فنی تهران در سال 1332، یادآور شد: این سرآغاز جنبش دانشجویی است که تأثیرات مثبت و خوبی داشته است اما از آن زمان به بعد آمریکا برای این جریان سرمایه‌گذاری کرد و تعدادی از دانشجویان ما فریب خوردند و در دامن آمریکا قرار گرفتند.

امام‌جمعه ایلام، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به‌روز جهانی خاک، ابراز کرد: ازآنجاکه 95 درصد از مواد غذایی انسان از خاک تهیه می‌شود و تولید 1 سانتیمتر خاک بین 100 تا 1000 سال طول می‌کشد، لازم است جهت جلوگیری از فرسایش این نعمت ارزشمند همه شهروندان مخصوصاً دستگاه‌های تخصصی تلاش خود را به‌کارگیرند.

وی، در ادامه از تدبیر استاندار درآوردن میز خدمت به مصلای نماز جمعه با حضور تعداد زیادی از مدیران کل دستگاه‌ها و کارشناسان، قدردانی کرد و گفت: امیدواریم این حرکت استمرار داشته باشد.

امام‌جمعه ایلام، بابیان اینکه تقاضای بسیاری از ارباب‌رجوع استخدام در دستگاه‌های اداری است، تصریح کرد: امروز در دستگاه‌های اداری امکان استخدام وجود ندارد و رفع مشکل بیکاری در کوتاه‌ترین زمان امکان‌پذیر نیست و مردم مطمئن باشند استاندار و مدیران کل در این زمینه تلاش می‌کنند اما آنچه در این زمینه نقش مهمی دارد اراده افراد جویای کار است که دولت برنامه‌های خوبی برای کمک به آنان فراهم کرده است.