به گزارش برنا، امروزه انواع هواکش و تهویه خانگی در طرح ها و مدل های متفاوتی برای انواع سلیقه ها تولید و به بازار عرضه می شوند. به همین دلیل بهتر است در انتخاب آن ها به نکات مختلفی توجه کنیم.

جابه جایی و تهویه هوا از قدیم تا به امروز توجه انسان را به خود جلب کرده است. در گذشته تهویه هوا بدون استفاده از هواکش خانگی یا سیستم های مکانیکی تهویه هوا انجام می شده است. به این صورت که در یک محیط راه ورود و خروج هوا را فراهم می کردند تا هوا به راحتی درآن محیط در جریان باشد. اما امروزه با پیشرفت علم، صنعت و تکنولوژی سیستم های تهویه قوی جایگزین روش های قدیمی شده اند. تهویه در مکان ها و محیط های متفاوت اهمیت زیادی دارد، چون در بهداشت یک محیط تاثیر بالایی دارد و همچنین در سلامتی و تنفس انسان نیز تاثیر به سزایی دارا است.

هواکش خانگی + فروشگاه لایت هوم

عملکرد هواکش خانگی به چه صورت است؟

استفاده از هواکش خانگی در یک محیط باعث می شود که هوای سنگینی که بر اثر انجام فعالیت و یا وجود رطوبت ایجاد شده است به بیرون از آن محیط انتقال پیدا کند و یا با هوای تازه ای که در بیرون وجود دارد جایگزین شود. این سیستم ها المان های جدایی ناپذیر یک ساختمان یا محیط به حساب می آیند. برای همین منظور هواکش ها در مدل ها و کاربری هایی متفاوت ساخته و وارد بازار می شوند. مثل هواکش خانگی ، هواکش های صنعتی ، هواکش های تاسیساتی و …

استفاده از هواکش خانگی در مکان های اداری ، مسکونی و تجاری لازم است زیرا در هر محیط جابه جایی و جریان داشتن هوا یک اصل مهم است که باید به آن اهمیت داد. به طور کلی هدف اصلی از استفاده هواکش خانگی، به وجود آوردن کیفیت لازم برای هوای داخل ساختمان است. یعنی تهویه خانگی مثل یک پاک کننده عمل می کند و با استفاده از سیستم های مکشی یا دمندگی هوای آلوده و مرده را از محیط خارج و یا دور می کند.

کدام قسمت خانه نیاز به هواکش دارد؟

اندازه های هواکش های خانگی نسبت به نوع صنعتی کوچکتر و ساختار آن ها نیز ساده تر هستند و تعداد پره های آن ها ممکن است از دو پره به بالا باشد. اگر آشپزخانه شما در جایی قرار دارد که پنجره ندارد یا امکان بازکردن پنجره را ندارید، این موضوع نشان می دهد، خطر بزرگی شما و خانواده تان را تهدید می کند. بله درست حدس زده اید، خطر گاز گرفتگی. گاز گرفتگی سالیانه باعث مرگ هزاران نفر می شود. برخی افراد بر این باور هستند که داشتن هود آشپزخانه باعث جابجایی هوا می شود، اگر شما هم این چنین فکر میکنید سخت در اشتباه هستید. هود آشپزخانه فقط چربی و مقداری از هوا را به بیرون هدایت می کند و نمی تواند هوای پاک و تازه را وارد خانه کند. پس راه چاره چیست؟ خیلی ساده می توانید با خرید هواکش، هوایی که حاوی انواع گازهای خطرناک است را به بیرون منزل و هوای سالم را به داخل منزل خود هدایت کنید. اندازه و مکش این فن را اندازه و متراژ آشپزخانه شما تعیین می کند.

هواکش خانگی + فروشگاه لایت هوم

یکی دیگر از مکان هایی که نیاز به هواکش دارد سرویس های بهداشتی هستند، به خصوص اگر داخل منزل است. این هواکش ها بوی بد داخل سرویس را به بیرون و هوای سالم را به داخل سرویس شما هدایت خواهند کرد. برای سرویس های بهداشتی هواکش های خیلی کوچک هم جواب می دهد. هرچه اندازه تهویه بزرگتر باشد حجم بیشتری از هوا را جابه‌جا می کند.

به طور کلی هواکش را می توان در هر مکانی که نیاز به جابه‌جایی هوا دارد به کار برد. ولی رایج ترین مکان هایی که تهویه در آن به کار می رود، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی، زیرزمین ها، باشگاه های ورزشی می باشد. که بسته به نوع استفاده مدل خاصی از هواکش انتخاب می شود. به عنوان مثال هواکش‌های پلاستیکی برای سرویس های بهداشتی بکار می روند، زیرا فضا کوچک است.

آیا هواکشی در بازار موجود است که کاملا بدون صدا باشد ؟

موتور هواکش ها معمولا در زمان کار کردن صدایی را تولید می کند به همین دلیل هیچ هواکشی کاملا بی صدا نیست ولی می توان از هواکش های کم صدا در برندهای مختلف ایرانی و خارجی استفاده کرد. البته بد نیست بدانید میزان صدای تهویه به مواردی مانند مکان نصب، شیوه نصب، دمپر دار بودن یا نبودن هواکش و عوامل دیگری نیز بستگی دارد. از طرفی برای بعضی از محیط ها باید از هواکش های IP دار استفاده کرد که در برابر رطوبت و پاشش آب مقاوم باشند. این محصولات در انواع ایرانی و خارجی و برند و مدل های مختلف موجود می باشند، که می توانید در بخش هواکش خانگی در سایت فروشگاه لایت هوم این محصولات را مشاهده نمایید و با هر بودجه ای که مد نظر دارید هواکش خانگی خود را تهیه کنید.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: