به گزارش برنا، پلکسی گلاس یک متریال بسیار پرکاربرد است. به این ورق ها طلق پلاستیکی یا شیشه های پلاستیکی هم می گویند. از ورق های پلکسی گلاس در بسیاری از موارد به جای شیشه استفاده می شود. این ورق ها در مقایسه با شیشه مقاوم تر هستند و به همین دلیل ورق های پلکسی گلاس کاربردهای زیادی پیدا کرده اند.

از پلکسی رنگی چه می دانید؟

پلکسی رنگی نوعی از پلکسی گلاس است. کاربرد پلکسی رنگی همواره در حال افزایش است. این ورق ها رنگ های مختلفی دارند. شفافیت در این ورق ها، درجات مختلفی دارد که می توانید با توجه به فاکتورهای مدنظر خودتان به انتخاب بپردازید. این ورق ها نسبت به شیشه مقاومت بالایی دارد. ورق پلکسی رنگی در برابر ضربه و حرارت مقاوم است.

طلق ترانسپارنت چیست؟

ورق های پلکسی گلاس را در بازار با نام های مختلفی می شناسند. در صورتی که جایی اصطلاح طلق ترانسپارنت را شنیدید بدانید که منظور ورق پلکسی ترانسپارنت است. ترانسپارنت به ویژگی شفاف بودن اشاره دارد که در برخی از ورق های پلکسی وجود دارد.

رنگ با دوام در پلکسی رنگی

ورق های پلکسی رنگی در برابر نور خورشید مقاوم است؟ یعنی ممکن است پس از مدتی رنگ این ورق ها در معرض نور آفتاب کیفیت خود را از دست بدهد؟

ورق های پلکسی گلاس از جمله پلکسی رنگی ترانسپارنت ، در برابر اشعه های خورشید مقاوم هستند. حتما شنیده اید که اشعه فرابفش خورشید بر بافت و ساختار اجسام تاثیر می گذارد. اما پلکسی ها به گونه ای ساخته شده است که در برابر نور خورشید مقاوم است. از ورق های پلکسی رنگی می توان برای موارد زیادی استفاده کرد بدون این که نگران تغییر ظاهر و رنگ آن ها بود.

معمولا برای ساخت پلکسی رنگی، نوع شفاف و مات پلکسی تحت فرآیندی قرار گرفته و به پلکسی رنگی تبدیل می شود. پلکسی رنگی می تواند در رنگ های نقره ای، طلایی و.. تولید شود. رنگ های نقره ای و طلایی بسیار پرطرفدار است و نسبت به بقیه رنگ ها گران تر است.

پلکسی رنگی مات

همان طور که از خود کلمه مات، مشخص می شود این نوع پلکسی مات است یعنی از یک سمت ان نمی توان سمت دیگر را مشاهده کرد. در مواردی که بخواهیم اشیا یا فضا پنهان شود و دیده نشود از این پلکسی ها استفاده می شود.

پلکسی رنگی ترانسپارنت

این نوع پلکسی، شفاف است یعنی نور را عبور می دهد و می توان سمت دیگر آن را مشاهده نمود. میزان شفافیت در ورق های پلسی گلاس می تواند متفاوت باشد.

مزایای استفاده از پلسی گلاس رنگی

پلکسی رنگی مانند دیگر انواع پلکسی مقاومت بالایی دارد. این ورق ها را می توان به راحتی به شکل های دلخواه طراحی کرده و برش داد. این ورق ها نسبت به شیشه مقاومت بالایی در برابر ضربه دارند و به عنوان طلق شفاف نشکن شناخته می شوند .استفاده از شیشه همواره با نگرانی همراه است. احتمال شکستن شیشه زیاد و امنیت آن پایین است. ورق های پلکسی رنگی و دیگر انواع پلکسی این نگرانی ها را حذف کرده اند. از این ورق ها می توان در هر جایی استفاده کرد.

ورق پلکسی رنگی انعطاف پذیر است و وزن کمی هم دارد. خصوصیت پر طرفدار پلکسی ها این است که می توان آنها را شخصی سازی کرد یعنی طراحی و برش دلخواه بر روی ان ها انجام داد.

کاربردهای پلکسی گلاس رنگی تراسپارنت و مات

ورق های پلکسی گلاس کاربردهای زیادی دارد. از این ورق ها می توان به جای شیشه، در صنایع پزشکی، موارد تزئینی و بسیاری موارد دیگر استفاده نمود.

تنوع محصولات پلکسی گلاس باعث می شود بتوان از این ورق ها برای کاربردهای بسیار مختلف استفاده نمود. در دکوراسیون داخلی و فضاهای بیرونی انواع ساختمان ها از پلکسی گلاس استفاده می شود.

در ساخت موارد مختلفی مانند مبلمان، کاور قفسه ها، کتاب خانه و... از این متریال استفاده می شود. در حمام های مدرن از پلکسی گلاس استفاده می شود چون نسبت به شیشه امن تر است و طول عمر بالایی هم دارد. تمیز کردن ورق های پلکسی گلاس به راحتی صورت می گیرد.

چگونه پلکسی گلاس رنگی خوب را تشخیص دهم؟

فاکتورهایی وجود دارد که کمک می کند هنگام خرید ورق های پلسی گلاس در انواع مختلف، انتخاب بهتری داشته باشید.

ضخامت سطح ورق باید یکسان باشد

ورق های پلکسی گلاس را به شیوه ریخته گری مسطح تولید می کنند. این ورق ها در صورتی که با کیفیت خوب تولید شوند، سطح یک دستی دارند. درجه رنگ هم در سطح ورق باید ثابت باشد. منظور این است که به عنوان مثال وقتی یک ورق پلکسی قرمز می خرید، اولا تمامی ورق باید مسطح و یک دست باشد. دوما رنگ ورق در تمامی قسمت ها قرمز باشد و قسمتی از ان کمرنگ تر یا تیره تر نباشد.

عبور نور باید به خوبی انجام شود

ورق های مات و تیره، نباید عبور نور داشته باشند. دیگر ورق های پلکسی مثل ورق رنگی ترانسپارنت که طلق رنگی نیز نامیده می شوند ، باید نور را بطور یکنواخت و با کیفیت از خود عبور دهند. ورقی با کیفیت است که وضوح رنگی خوبی داشته باشد و روشنایی آن هم خوب باشد.

پلکسی رنگی + پلکسی روژان

ورق پلکسی باید حالت پذیر باشد

ورق های پلکسی در حالت عادی انعطاف پذیری بالایی ندارند و اگر ان ها را تحت فشار قرار دهید می شکند. به وسیله حرارت مستقیم یا غیر مستقیم می توان ورق های پلکسی گلاس را خم کرد. هر چه کیفیت ورق های پلکسی بیشتر باشد، انعطاف پذیری بیشتری می توان از آن انتظار داشت.

پلکسی روژان -  09128922633 – www.pelaxi1397.ir

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: