به گزارش برنا، بالابر هیدرولیک نمونه ای از آسانسور ها می باشند که هیدرولیک در آن محرکی است که باعث بالا رفتن آن می شود. و به دلیل خصوصیات قابل توجه از جمله فضای اشغالی کم و استفاده از آن بدون ایجاد متور خانه ، باعث شده که در صنعت آسانسور سازی استفاده بهتری از آن به عمل آید.

اولین بالابر های هیدرولیک بیشتر در صنعت (کارخانه ها و فروشگاه هاو...) و برای حمل بار از آن استفاده می شد، اما امروزه به دلیل خصوصیات بارز آن  و با پیشرفت در  صنعت آسانسور سازی اصلاحاتی به عمل آورده شد که امروزه برای جابجایی نفر از آن استفاده می شود چه در صنعت و چه در منازل از این بالابر های هیدرولیک استفاده قابل توجهی می شود.

قطعات بالابر هیدرولیک اصفهان به دلیل درصد خرابی کم نسبت به سایر بالابر های موجود باعث شده تا ایمنی بالایی داشته و همچنین دارای استاندارد ها و اعتماد بالایی برخوردار شود.

وبه دلیل نصب آسان آن و فضای اشغالی کم و بدون ایجاد موتور خانه در بازار سهم قابل توجه ای را به خود اختصاص داده.

نحوه کار بالابر هیدرولیکی

نحوه کار بالابر به این شیوه است که با روشن شدن موتور، بالابر به سمت بالا حرکت می کند اما در صورتی که شیر برقی روشن شود بالابر به سمت پایین حرکت می کند. زمانی که بالابر به سمت بالا حرکت می کند موتور شروع به چرخش می کند و پمپ هیدرولیک را به چرخش در می آورد و روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک انتقال می دهد تا پمپاژ صورت گیرد در این لحظه است که بالابر شروع به حرکت می کند و به سمت بالا می رود و زمانی که بالابر به سمت پایین حرکت می کند، در صورتی که برق وارد بالابر شود، شیر برقی اجازه تخلیه روغن را به تانک می دهد. دلیل انعطاف پذیر بودن بالابر هیدرولیک استفاده از شلنگ های قابل انعطاف است.

عدم استفاده از بالابر هیدرولیک

این بالابر ها به دلیل فضای اشغالی کم و نوع به کارگیری آن که به دو دسته کلی یعنی بالابر های باربر  و بالابر های نفر بر تقسیم بندی شده و در صنعت و ساختمان از آن استفاده می شود.در صنعت که می توان (کارخانه ها ٰ، فروشگاه های زنجیره ای و مغازه ها و...) را نام برد و در ساختمان که عموما در ساختمان و منزل هایی  که فضای مناسب برای ایجاد  آسانسور از قبل اختصاص داده نشده و امکان تخریب و نو سازی در آن وجود ندارد استفاده از بالابر های هیدرولیک توصیه می شود.

بالابر هیدرولیک

  آسانسورهای هیدرولیک

به طورکلی می توان اجزای قسمت تانک بالابر هیدرولیک را به چندین بخش تقسیم بندی کرد که عبارتند از :

  • پمپ که ارتباط مستقیم با موتور الکتریکی برقرار می کند.
  • مخزن روغن
  • دریچه ای که میان مخزن روغن و سیلندر بالابرقرار دارد.

نقش اصلی پمپ در بالابر این بوده که روغن انباشته شده در مخزن را به سمت سیلندر ارسال می کند در اینجا اگر دریچه باز باشد روغن به سمت استوانه سیلندر با فشار هدایت می شود ولی اگر دریچه بسته باشد دوباره به سمت مخزن هدایت می شود.

اما در حالت اول اگر دیچه باز شود روغن انباشته شده پس از اینکه وارد سیلندر شد و در یکجا جمع شد فشار حاصله، بر روی پیستون تاثیر گذاشته و باعث می شود که کابین بالابر به سمت بالا حرکت کند.این توضیحات برای زمانی بود که می خواهیم آسانسور به سمت بالا حرکت کند.

اما عملکرد سیستم وقتی آسانسور هیدرولیک به طبقات پایین هدایت می شود چگونه است ؟

در هنگام برگشت از سمت بالا به پایین ، با فشار دادن سیستم کنترلی تعبیه شده در کابین ، علامتی از سوی سیستم کنترکی به دریچه ارسال می شود که باعث میشود دریچه باز شود . با برگشت روغن به سمت مخزن آرام آرام کابین به سمت پایین حرکت می کند.

کار دیگر سیستم کنترلی در کابین این بوده که هنگامی که از سمت پایین به بالا کابین حرکت می کند برای توقف در طبقه مورد نظر از سیستم کنترلی به سمت موتور الکتریکی دستوری ارسال می شود این دستور باعث شده تا کار تلمبه یا همان پمپ به تدریج قطع شود که باعث میشود آسانسور در طبقه متوقف شود.

سقوط مسافران از بالابر به سمت پایین بر چه دلایلی است؟

در سیستم هیدرولیک بالابر هیدرولیک اصفهان همان گونه که در توضیحات  گفتیم توسط پمپ روغن انباشته شده در مخزن به سمت سیلندر و بعد به سمت پیستون هدایت شده اما هنگامی که مسافران در کابین بیشتر از تعداد نفرات و ظرفیت گفته شده در کابین قرار میگیرند باعث سنگینی کابین شده و این سنگینی عاملی بوده تا پیستون فشار زیادی به سیلندر وارد کند این فشار ایجاد شده باعث شده تا روغن انباشته شده در سیلندر به مخزن باز گردد در نتیجه پیستون دیگر کمکی به بالا رفتن آسانسور نمی کند چرا که فشاری بر آن وجود ندارد.

بالابر هیدرولیک

اجزای اصلی و جزئی ساختار بالابر های هیدرولیک اصفهان شامل موارد زیر می شود؟

تانک هیدرولیک : که همان گونه که گفته شد از پمپ و مخزن و دریچه تشکیل شده است

جک ( سیلندر) : که روغن را به پیستون هدایت می کند جک باید کیفیت مناسبی داشته باشد چرا که پس از خرابی تعویض آن در سیستم های هیدرولیک نسبتا دشوار است

پیستون : که با فشاری که سیلندر بر آن وارد می کند کابین را حرکت می دهد

کابین: که همان گونه که ذکر شد برای حمل بار یا نفر از آن استفاده شده که کابین های بالابر هیدرولیک اصفهان نفر بر خاوران صنعت دارای ظرفیت حدود 250 کیلوگرم بوده و برای بار بر اساس سفارش مشتری قابل تغییر است

کنترل کننده : که در کنار تانک هیدرولیک قرار داشته و شما می توانید سرعت و فشار را کنترل کنید

ریل های راه نمای کابین : که کابین حمل بار یا مسافر در این مسیر حرکت می کند.

پاوریونیت (power unit): بخشی از سیستم بوده که دارای اهمیت زیادی است چرا که باعث ایجاد تولید نیرو و حرکت آسانسور بوده

بالابر هایی که خاوران صنعت تولید می کند دارای چند ویژگی منحصر به فرد می باشد که عبارتند از :

  • دارای سنسور زیر سبد می باشد.
  • در صورتی که فردی زیر آسانسور باشد  دچار سانحه نباشد.
  • دارای سنسور دریچه است که اگر باری خارج از سبد شد غیر فعال می گردد.
  • دارای سیستم برق 12 ولت می باشد.
  • ظرفیت بالابر نفر بر 250 کیلو گرم می باشد.
  • ظرفیت بالابر های هیدرولیک باری بنا به درخواست مشتری قابل تغییر است.

وب سایت خاوران صنعت

ویژگی های بالابر هیدرولیک

 بدون نیاز به موتور خانه

✔ سامانه الکتروهیدرولیک ( پاورپک )

✔ حرکت روان، بدون لرزش و کم صدا

 دارای سنسور زیر سبد می باشد

 در صورت وجود فردی زیر آن دچار حادثه نمی شود

 دارای سیستم برق 12 ولت می باشد

 ظرفیت بالابر نفر بر 250 کیلو گرم می باشد

✔ ظرفیت بالابر با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر است

✔ ظریف ،زیبا و با دوام

✔ ایمن و با کیفیت عالی

✔ نصب سریع و آسان

✔ طرحی ساده

 ✔ دارای قابلیت انعطاف پذیری و اطمینان بالا

✔  سادگی و دقت کنترل

✔  دارای راندمان بالا بوده

✔  قابلیت افزایش و کاهش نیرو

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: