به گزارش برنا؛ معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: آمارها نشان می‌دهد روند شیوع ویروس در استان بوشهر افزایشی است و همین امر باعث شده این استان امروز در شرایط بحرانی قرار گیرد.

عبدالمحمد خواجه‌ئیان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: براساس آخرین آمارهای موجود شمار مبتلایان روزانه به کرونا در این استان از ۲۰۰ به ۵۴۰ نفر در ۲ هفته اخیر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در شرایط جدید با توجه به کاهش حساسیت مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی میزان ابتلا، بستری و مرگ و میر افراد بر اثر ابتلا به ویروس کرونا افزایش یافته است.

خواجه‌ئیان بیان کرد: براساس آمارها شمار مرگ و میر نیز با ۲۱ درصد افزایش از ۲۳ به ۲۸ مورد در هفته افزایش یافته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: آمارها نشان می‌دهد روند شیوع ویروس در استان بوشهر افزایشی است و همین امر باعث شده این استان امروز در شرایط بحرانی قرار گیرد.

وی گفت: میزان رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به ویژه در فضاهای عمومی بسیار کاهش یافته است این درحالی است که با توجه به شرایط و شیوع ویروس لازم است مردم احساس مسئولیت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

خواجه‌ئیان تاکید کرد: واکسیناسیون تنها یک بخش از سلامت عمومی است و افراد باید با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی نسبت به همدیگر احساس مسئولیت داشته باشند.

وی اضافه کرد: هرچند تاکنون سوش هندی (دلتا) در استان بوشهر شناسایی نشده است، اما احتمال می‌رود در صورت هرگونه بی‌احتیاطی در زمینه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، این واریانت در این استان شیوع پیدا کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباره واکسیناسیون هم گفت: در حال تکمیل دوز دوم واکسیناسیون سالمندان هستیم و این کار با سرعت خوبی در حال انجام است.

در حال حاضر ۶۰ درصد از مجموع ۱۰ شهرستان‌ استان بوشهر در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) و ۴ شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) کرونایی قرار دارند.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: