به گزارش خبرگزاری برنا تهران؛ بخشدار کهریزک به مناسبت روز اصناف به همراه علی کلهر رئیس شورای بخش در بازدید از اتاق اصناف باقرشهر، با اعضای این اتاق دیدار و گفت‌وگو کرد و در نشستی به بررسی مشکلات واحدها و اتحادیه‌های صنفی بخش کهریزک پرداخت.

امین بابایی در این مراسم با اشاره به نقش اصناف در تحقق شعار سال اظهار داشت: اصناف بازوی محرکه تحقق شعار «جهش تولید» هستند بنابراین باید با کمک دولت و اصناف به عنوان بخش‌ خصوصی یک بسته حمایتی برای آنان تعریف شود.

وی با بیان اینکه روز ملی اصناف گویای جایگاه بزرگ این قشر در توسعه و پیشرفت کشور است تصریح کرد: تحقق اشتغال مولد و بسیاری از اهداف اقتصادی دیگر آن هم در شرایط سخت تحریم تنها با حمایت از واحدهای صنفی و کمک برای رفع قوانین بازدارنده تولید امکان‌پذیر است.

بخشدار کهریزیک همچنین با تأکید بر صیانت از اشتغال موجود توسط واحدهای صنفی در بخش کهریزک افزود: نقش و جایگاه اصناف در ایجاد فرصت‌های شغلی غیرقابل انکار است؛ بنابراین ارائه بسته‌های پیشنهادی جهت حمایت از کسب و کار واحدهای صنفی ضروری است.

بابایی سپس با تأکید بر حل مشکلات صنفی اتحادیه های بخش کهریزک بیان کرد: آموزش صنوف مختلف و رونق بازار باید با راهکارهای متنوع و مختلف مورد توجه قرار گیرد و باید تدابیر و تمهیداتی اتخاذ شود تا صنوف آلاینده ساماندهی و در یک مجتمع و شهرک متمرکز فعالیت کنند تا ضمن کاهش آلودگی، بخشی از مشکلات اصناف نیز برطرف شود.

وی همچنین با اشاره به نقش مهّم اصناف در شرایط شیوع ویروس کرونا خاطرنشان کرد: تهیه اقلام با قیمت مناسب، دوری از احتکار و در اختیار گذاشتن کالاهای اساسی برای مردم با قیمت مناسب از مهّم‌ترین اقدامات اصناف و اتحادیه‌های صنفی در سطح بخش کهریزک بوده که تأثیر بسباری بر کنترل قیمت‌ها داشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: