به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در جلسه بررسی وضعیت امنیت استان تهران که با حضور سردار اشتری فرمانده ناجا در ستاد فرماندهی انتظامی شرق تهران مستقر در ورامین برگزار شد اظهار داشت:در حوزه مقابله با کرونا، هر جا مصوبه‌ای از سوی ستاد ملی کرونا به تصویب رسید، این نیروی انتظامی است که پای کار آمده و آن مصوبات را اجرایی کرده است.

وی افزود: اگر محدودیتی در تردد خودروها ایجاد شده، این نیروی انتظامی است که به صورت شبانه روز در میدان حضور داشته و فقط در تهران، ۷۰۰ نقطه را برای اعمال این محدودیت‌ها زیر نظر گرفته است.

محسنی بندپی اظهار داشت: اگر آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از کرونا نسبت به آبان‌ امسال به نصف کاهش یافته، در کنار تلاش و مجاهدت کادر درمان، این نقش آفرینی نیروی انتظامی بود که اثربخشی خود را به نمایش گذاشت.

استاندار تهران با تقدیر از تلاش کارکنان نیروی انتظامی اضافه کرد: استان تهران با جمعیت ۱۴ میلیون نفری، از شرایط ویژه‌ای برخوردار است به گونه‌ای که اگر تراکم جمعیت در مناطق مختلف کشور، به ازاء هر کیلومتری مربع ۵۰ نفر است و این تراکم در استان تهران به ازاء هر کیلومتر مربع ۹۵۰ ارزیابی می شود.

وی افزود: در کنار تمامی مسائل استان تهران، ارتقاء امنیت این استان نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و این امر می‌طلبد که نگاه ویژه‌ای به نیروی انتظامی به عنوان مظهر اقتدار و امنیت کشور داشت و مسائل و مشکلات آنان را به درستی بررسی و با استفاده از داشته‌ها، نسبت به رفع آن اقدام کرد.

محسنی بندپی افزود: اگر اعتقاد داریم که بستر همه پیشرفت‌ها و دسترسی به زندگی خوب شهروندی در سایه امنیت فراهم می‌شود، باید بیش از گذشته به نیروی انتظامی توجه کرد و این نیروی خدوم را تقویت کرد.

وی گفت: امروز به واسطه تلاش مسوولان به ویژه فرماندار شهرستان ورامین، ۱۰ هکتار زمین در جوادآباد، ۶ هکتار زمین در شهر ورامین و ۲.۵ هکتار زمین برای استقرار ستاد و یگان ویژه نیروی انتظامی شرق در نظر گرفته شده است که این امر با استقرار یگان ویژه در شهر ورامین که از ظرفیت‌ و اهمیت ویژه‌ای در استان تهران برخوردار است، تکمیل می‌شود.

محسنی بندپی افزود: با توجه به تنوع قومیتی و تراکم بالای جمعیت و نیز حضور اتباع در استان تهران، نیاز است تا مؤلفه‌های ارتقاء امنیت و آرامش استان تقویت شده و با سرمایه گذاری مناسب، شرایط ایجاد و حفظ امنیت پایدار را فراهم کرد.

استاندار تهران امنیت را زیرساخت مهم سرمایه گذاری بخش خصوصی اعلام کرد و افزود: اگر نرخ بیکاری در تابستان امسال به هفت درصد در استان تهران کاهش یافت، این نتیجه نقش‌آفرینی نیروی انتظامی در تأمین امنیت و جلب اعتماد سرمایه‌گذاران بخش خصوصی است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: