به گزارش خبرگزاری برنا از تهران ؛ آیت الله محسن اراکی در مورد رونمایی از نظریه کاربردی دولت اسلامی گفت: در مراسم اختتامیه مباحث حمکرانی دینی، برنامه ایی برای دولت آینده مطرح می‌کند. اولین دولتی است که آغاز آن در دومین چهله انقلاب شکل می‌گیرد.

وی افزود: هرچند در طول این چهل ساله‌ انقلاب، با همه فراز و نشیب‌هایی که دولت‌های روی کار آمده داشته اند، همیشه در حال پیشرفت بوده است.

شیخ اراکی گفت: به هرحال چهارچوب نظام، چهارچوب جهت داری بوده است و به سمت پیشرفت هدایت می‌شد.

وی در ادامه گفت: نظام اقتصادی و سیاسی و فرهنگی که برخواسته از فقه اسلام و احکام اسلام باشد.  آن موضوعی  است که باید تحقق پیدا کند.

وی افزود:  اگر در دهه‌های پیشین به دلیل گرفتاری‌هایی که برای رهبران و مدیران کلان نظام پیش آمده بود و فرصت تحقق  آرزو و ایده به وجود نیامد، امروز دیگر عذری وجود ندارد و قطعا باید این آرمان و هدف جامه عمل بپوشد.

آیت الله محسن اراکی درباره رونمایی از کتاب نظریه کاربردی دولت اسلامی چنین گفت: کتابی که امروز در سلسه نشست‌های نظام حمکرانی دینی، رونمایی می‌شود، شامل ۶ جلد از کتاب فقه نظام سیاسی اسلام و کتابی به عنوان نظریه‌ی دولت اسلامی است.

وی گفت: نظریه دولت اسلامی یا نظریه کاربردی دولت اسلامی هم برگرفته از همین تفکر اسلام ناب در مسیر مدیریت است.

او افزود: با استفاده از تجربیات دوستان و منابع فقهی که در طی ۱۶ جلسه در رابطه با نظریه‌های دولت اسلام  گردآوری کردیم وکسانی که با کلیات این طرح می‌خواهند آشنا شوند از این طریق آشنایی نسبی پیدا می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: