به گزارش خبرگزاری برنا استان تهران؛ موافقت‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست با اجرای طرح قطار برق تهران – پردیس  خطاب به وزیر راه و شهرسازی صادر شد.

در این موافقت‌نامه آمده است، شروع عملیات اجرایی طرح مذکور با رعایت شروط اعلامی دفتر زیستگاه‌ها و امور مناطق و دفتر برنامه‌ریزی کلان آب و آبفای وزارت نیرو از نظر سازمان حفاظت محیط زیست بلامانع است.

به گزارش برنا، فعالیت پروژه متروی پردیس که مدتی به دلیل تاخیر در صدور مجوزات محیطی زیستی با تاخیر مواجه شده بود، پس از اخذ این مجوز بار دیگر از سر گرفته شد.

 سید مهدی هدایت، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ضمن تقدیر زحمات و پیگیری های وزیر راه و شهرسازی و همچنین رئیس محیط زیست کشور که شخصاً به این موضوع ورود کردند، تاکید کرد: مجوز محیط زیست متروی پردیس صادر شد تا بزودی کلنگ این پروژه ملی در پردیس زده شود.

لازم به تاکید است، ۲۲ کیلومتر از مسیر متروی پردیس از مناطق حفاظت شده عبور کرده و ۴ کیلومتر نیز پارک ملی واقع در منطقه می‌گذرد، از طرفی مسیر تونل در تقاطع‌هایی با جریان آب زیر زمینی برخورد می‌کند که همین مسئله الزامات محیط زیستی این پروژه را تشدید نمود.

این پروژه با مشارکت ۷۰ درصدی دولت و سهم ۳۰ درصدی قرارگاه خاتم‌الانبیاء اولین پروژه مشارکتی ریلی کشور است که به ۴ هزار میلیارد تومان منابع نیاز دارد.

گفتنی است این خط مترو علاوه بر سرویس دهی به شهرستان‌های شمال شرق استان تهران شامل بومهن، رودهن، دماوند و فیروزکوه، می‌تواند مورد استفاده مسافران ورودی از استان‌های گلستان و مازندران نیز قرار گیرد به نحوی که آنان این امکان را خواهند داشت تا خودرو خود را در مجتمع ایستگاهی که در کنار دومین ایستگاه مترو در محدوده بومهن ساخته خواهد شد، پارک کنند و با استفاده از مترو به سایر نقاط تهران دسترسی پیدا کند.

 

3

 

خبرنگار: نسا نژاد زارع

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: