به گزارش برنا؛ غلامرضا اشرفی پیش از ظهر دوشنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به خسارت‌های کرونا به قشر کارگر استان بیان کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون شش هزار و ۳۰۰ کارگر استان در سامانه جامع بیمه بیکاری ثبت نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد پنج هزار و ۵۰۰ کارگر مشمول بیمه بیکاری شدند، اظهار کرد: معوقات کارگری در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ کاهش داشته است.

اشرفی بیان کرد: از ابتدای عملیاتی شدن طرح پرداخت تسهیلات به بنگاه‌های آسیب دیده از کرونا در استان تاکنون بیش از ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

وی ادامه داد: همچنین بالغ بر سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان کمک هزینه یارانه دستمزد به ۲۸۹ کارفرما در خراسان جنوبی پرداخت شد.

اشرفی از صدور ۸۸۰ مجوز مشاغل خانگی در سال گذشته خبر داد و گفت: در این مدت ۵۷ تعاونی در استان با ۸۹۹ فرصت شغلی تشکیل شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال روستاییان هم بیش از ۴۰۴ میلیارد تومان تسهیلات جذب و شش هزار و ۹۰۰ فرصت شغلی ایجاد شده است.

اشرفی با اشاره به حوادث ناشی از کار در استان، بیان کرد: در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، فوت ناشی از حوادث حین کار در خراسان جنوبی ۵۶ درصد و حوادث منجر به جرح هم ۳۸ درصد کاهش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد فوتی ناشی از حوادث کار سال گذشته چهار نفر و جرحی هم ۲۷ مورد بوده است، افزود: همچنین تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث کار در سال ۹۸، ۹ نفر و جرحی ها ۴۴ مورد بوده است.

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: