به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا ؛ محمدعلی شجاعی با اعلام این خبر افزود: در سفر وزیر آموزش و پرورش به استان در خرداد ماه سالجاری موضوع این تفاهم نامه با مشارکت استانداری و سازمان نوسازی مدارس کشور مطرح شد.

شجاعی افزود: ۱۴ هکتار از اراضی با کاربری آموزشی استان از حوزه راه و شهرسازی و شهرداری های استان به امر آموزش و پرورش تخصیص یافته است که ۱۰ هکتار آن برای ساخت مدارس دولتی و ۴ هکتار برای مدارس غیرانتفاعی می باشد. 

وی ابراز امیدواری کرد: روند واگذاری اراضی با کاربری آموزشی به آموزش و پرورش استان ادامه داشته باشد تا این حوزه بتواند نداشته های خود در بخش های سخت افزاری و فضای آموزشی تامین کند.

 رئیس سازمان نوسازی، تجهیز و توسعه مدارس کشور هم در مراسم امضای این تفاهم نامه گفت: اعتقاد دارم به کمک همکاران استانی بخش قابل توجهی از مشکلات استان برطرف خواهد شد.

 مهراله رخشانی مهر سهم استانداری خراسان شمالی و سازمان نوسازی مدارس کشور برای اجرای تفاهم نامه مشترک را هر کدام ۱۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش داریم بخشی از پروژه هایی که نیازمند مقاوم سازی، تخریب و بازسازی هستند، از سطح استان جمع آوری شود.

 رخشانی مهر تاکید کرد: با توجه به ظرفیت های موجود مدیریتی و نیروی انسانی در استان و پیش بینی نحوه تامین منابع مالی لازم این تفاهم نامه به طور قطع در کوتاه ترین زمان ممکن اجرایی خواهد شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: