به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد بابیان اینکه باهدف ترویج سنت حسنه ازدواج به‌ویژه کمک به زوج‌های جوان تحت حمایت و اشاعه فرهنگ ازدواج آسان، سالانه کمک‌هزینه ازدواج به زوج‌های نیازمند پرداخت می‌شود، گفت: هم‌زمان با سالروز پیوند آسمانی امیر مؤمنان (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) به ۵۱ زوج تحت حمایت این نهاد کمک‌هزینه جهیزیه پرداخت شد.

وی اعتبار هزینه شده برای این زوج‌ها را بیش از ۲۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای هر زوج تحت حمایت بیش از ۴ میلیون تومان به‌حساب نوعروسان واریزشده است.

مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی بابیان اینکه این اعتبار به‌صورت نقدی به این زوج‌ها پرداخت می‌شود خاطرنشان کرد: سرانه کمک‌هزینه جهیزیه در سال ۹۹ یک‌میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی میزان سرانه پرداخت کمک‌هزینه جهیزیه به زوج‌های تحت پوشش کمیته امداد را در سال ۹۸ سه میلیون تومان عنوان کرد و ادامه داد: این رقم طی امسال به چهار میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی یادآور شد: البته میزان کمک‌هزینه جهیزیه پرداختی در مناطق محروم چهار میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است.

الهی راد بابیان اینکه از ابتدای سال تاکنون ۱۵۰ سری جهیزیه به زوج‌های جوان تحت حمایت این نهاد پرداخت‌شده است افزود: درمجموع بیش از ۶۰۰ میلیون تومان در این حوزه هزینه شده است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: