وی در پاسخ به این سوال که آینده این رشته در ایران را چگونه ارزیابی می کنید خطاب به مردم ایران افزود : من این کشور را خیلی دوست دارم، ایران دارای اسب های بسیار زیبایی است و جایگاه خوبی دارد و من بسیار خوشحال هستم که در ایران حضور دارم و داوری این مسابقات را عهده دار هستم. اگر مقایسه ای داشته باشیم با سوارکاری روسیه بیشتر مردها علاقه زیادی دارند که با این رشته مشغول باشند. در ایران هر روز باشگاه های مجهزتر و پیشرفته تری ایجاد می شود، همچنین  دامپزشکی اسب هر روز در حال پیشرفت است بخاطر این رقابت ها خیلی زیاد است با این حال با توجه به اینکه ایران پتانسیل خوبی در صنعت اسب دارد برای رقابت های برون مرزی هم باید رایزنی هایی را انجام بدهد و من میدانم که ایران در این صنعت در سطح خیلی بالایی است.

وی ادامه داد : اگر بخواهیم کیفیت برگزاری مسابقات را با روسیه مقایسه کنیم در یک کلمه می توان گفت خیلی بهتر از روسیه است چون تمایل و علاقه خیلی بالایی در این کشور نسبت به روسیه است.

داور مسابقات جشنواره زیبایی اسب اصیل ترکمن در خصوص جایگاه سوارکاری ایران در جهان عنوان کرد: با توجه به اینکه پیشرفت زیادی در ایران می بینم در آینده ای نزدیک ایران میتواند خودش را در سطح دنیا بشناساند.

خانم ترونوا بپاورا افزود : این که در ایران از داوران خارجی و بین المللی جهت قضاوت این جشنواره دعوت بعمل می آورند ایده بسیار خوبی از جانب مسئولان کشور است که حضور داوران خارجی که سابقه قضاوت های بسیاری در سطح جهان دارند در کنار داوران ایرانی در این مسابقات یک همکاری دو جانبه بسیار خوبی را به وجود آورده و این فرصت برای داوران ایرانی فراهم شده است تا با حضور در کنار داوران خارجی کسب علم روز رشته سوارکاری را داشته باشند.

با توجه به اینکه مردم ایران بسیار مهربان و اسب ها را خیلی دوست دارند، بنده نیز آرزویم این است که همکاری متقابلی بین ایران و روسیه داشته باشیم تا بتوانیم تبادل افکار و تجربیات عملیاتی  را به یکدیگر انتقال دهیم.

جشنواره زیبایی آیینی اسب اصیل ترکمن با حضور 78 راس اسب اصیل ترکمن در تهران به مدت یک روز به میزبانی تهران در مجموعه سوارکاری نوروز آباد برگزار شد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: