به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، کاظم خاوازی در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان با بیان اینکه زنجیره تولید درد اصلی بخش کشاورزی است، گفت: یکی از زنجیره هایی که خراسان شمالی می تواند در آن پیشرو باشد مربوط به پشم است که می تواند به صنعت بسیار خوبی در استان تبدیل شود.

خاوازی با تاکید بر شناسایی و حمایت موضوعات مهم بخش کشاورزی استان، افزود: نهایت تلاشمان را برای توسعه بخش کشاورزی استان خواهیم داشت.

خاوازی در بخشی از سخنان خود در خصوص درخواست کشاورزان برای حل مشکلات مربوط به سند اراضی کشاورزی، گفت: با صحبت هایی که با رئیس سازمان ثبت اسناد کشور داشتیم تا پایان دولت بخش قابل ملاحظه ای از اراضی کشاورزی کشور سنددار می شوند و تلاش داریم کاداستر اراضی ملی و کشاورزی امسال تمام شود.

وی افزود: در بودجه سال آینده بیشترین نرخ رشد بودجه ای بعد از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مربوط به وزارت جهاد کشاورزی با ٣۵ درصد رشد است و همچنین بودجه ویژه ای برای مرغ لاین ایرانی برای نخستین بار دیده و اعتبارات حمایتی ٣ برابر شده است.

خاوازی با تاکید بر اینکه در ستاد صادرات کشور به دنبال گره گشایی مشکلات بخش صادرات محصولات کشاورزی هستیم، تصریح کرد: برای حمایت از صادرات محصولاتی که بازار را بهم نمی‌ریزند و یارانه نمی گیرند محکم ایستاده ایم و صادرات محصولاتی مثل مرغ و تخم مرغ و گوشت که یارانه دریافت می کنند کنترل می شود.

وی با اشاره به اجرای قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی استراتژیک، گفت: با هدف خودکفایی و حمایت از کشاورزان برای نرخ تضمینی گندم و پنبه ورود جدی خواهیم داشت. تصویب اختصاص یارانه آرد و سوخت برای عشایر در هیات دولت، کنترل بازار مرغ و تخم مرغ، حل مشکلات مربوط به خرید نهاده های دامی و ساماندهی وضعیت جو و نهاده ها، حل مشکلات کمبود تراکتور، اجرای رایگان آبیاری نوین برای زمین‌های تجمیع و تقاضای لغو مصوبه کاهش سهمیه آب چاه‌های از وزارت نیرو از دیگر مباحث مورد طرح از سوی وزیر جهاد کشاورزی در این نشست بود.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: