به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد با یاد آوری اینکه این کمک ها  نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۷ درصد رشد داشته است افزود: این کمک ها در سرفصل ها زکات،صدقات،طرح اکرام ایتام و مراکز نیکوکاری به این نهاد کمک شده است.

وی با یاد آوری اینکه در طرح اکرام ایتام و محسنین، کمیته امداد خراسان شمالی جزو پنج استان برتر است، تصریح کرد: در طرح اکرام ایتام و محسنین نیکوکاران ۲۶ میلیارد و ۷۷۱ میلیون تومان کمک کردند که نسبت به مدت مشابه پارسال ۷۰ درصد رشد داشته است.

 وی با اشاره به اینکه  ۱۸ میلیارد و ۶۰۰  میلیون تومان این کمک ها از محل جمع آوری زکات بوده است، اظهار کرد:  ۱۲ میلیارد و ۹۵۳ میلیون تومان آن برای محرومان و ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آن نیز برای پروژه های عمرانی و عام المنفعه مناطق کم برخوردار هزینه شده است.

الهی راد خاطر نشان کرد: همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۰۵ مرکز نیکوکاری استان، ۴۵ میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان کمک های مردمی را جمع آوری کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۳ درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۴ هزار مشترک صدقه در استان وجود دارد، گفت: امسال سه میلیارد و ۷۸۴  میلیون تومان نیز از محل صدقات جمع آوری شد که نسبت به پارسال  رشد ۳۹ درصدی داشته است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: