به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، حجت الاسلام و المسلمین نوری به ضرورت توسعه مشاغل خانگی در جهت توانمند سازی محرومان تاکید کرد و افزود:  بحث اشتغال باید جدی تر دنبال شود و بیشتر اعتبارات برای اشتغال زایی محرومان هزینه شود.

وی به ضرورت ایجاد مشاغل خانگی برای خانواده های نیازمند تاکید و اظهار کرد: حمایت های دائمی باعث کاهش تلاش و روحیه در افراد می شود، لذا باید فرهنگ کار و تلاش بیشتر در بین افراد تحت حمایت کمیته امداد تقویت شود.

وی همچنین به مشارکت مجموعه های مردمی در همکاری با کمیته امداد و یاری رساندن به محرومان تاکید کرد و گفت: مجموعه های مردمی باید فعال شوند و در هر محله افراد سالم و صالح مدیریت این مجموعه ها بر عهده بگیرند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری در ادامه نسبت به گسترش بیش از پیش فرهنگ پرداخت زکات در بین روستائیان و کشاورزان اشاره کرد و یاد آور شد: اگر مردم در بخش پرداخت زکات توجیه شوند قطعا به نفع محرومان خواهد بود.

وی بیان کرد: خداوند همه را یکرنگ خلق نکرده است و این تفاوت ها خود یکی از عوامل آزمایش الهی هستند.

وی ثروت و فقر را از جمله آزمایش های الهی برشمرد و افزود: خداوند یکی را با ثروت و یکی را با فقر

 آزمایش می کند.

حجت الاسلام و المسلمین نوری از کرونا به عنوان عاملی برای آزمایش انسان ها نام برد و افزود: کرونا تاثیرات بسیاری را در جامعه به دنبال داشت که از یک سو باعث ایجاد مشکلات و از سوی دیگر به نوعی باعث تقویت همدلی در برخی مجموعه ها شده است.

وی مجموعه های فرهنگی را یکی از عوامل متاثر از کرونا عنوان کرد و گفت: به دلیل مشکلات امروز، فعال بودن مجموعه های فرهنگی در جامعه خود یک امتحان الهی است.

وی همچنین وجود بیماری کرونا را وسیله آزمایشی برای ثروتمندان عنوان کرد و گفت: در موقعیت امروز خالی نکردن میدان کار حساس و سختی است.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: