به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، مجید الهی راد  با گرامیداشت  هفته معلم گزارشی از مشارکت نیکوکاران در طرح‌های اکرام ایتام و محسنین ارائه کرد و گفت: هزار و ۱۳۰ نفر از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین کمیته امداد در استان  خراسان شمالی دبیر، معلم، استاد دانشگاه و فرهنگی هستند.

وی در ادامه مجموع حامیان معلم فعال در طرح اکرام ایتام این نهاد را هزار و ۵۷۰ نفر برشمرد و افزود: از این تعداد حامی معلم، هزار و ۱۳۰ نفر بومی استان خراسان شمالی و باقی‌مانده از استان‌های دیگر کشور هستند.

وی اضافه کرد: کمیته امداد خراسان شمالی  از  ۶هزار و ۶۶۵  یتیم و فرزندان محسنین این استان حمایت می‌کند که سه هزار و ۳۶۴  نفر آن‌هایتیم و باقی‌مانده نیز فرزندان محسنین هستند.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان شمالی افزود: حامیان خیراندیش خراسان شمالی سال گذشته ۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در قالب طرح اکرام و محسنین به ایتام و فرزندان نیازمند تحت حمایت  این نهاد کمک کردند.

الهی راد یادآور شد: امید است با اجرای طرح جدید «پویش ایران مهربان و هر کارمند یک حامی» در استان بتوان از ظرفیت کارکنان دستگاه‌های اجرایی برای حمایت روزافزون از ایتام و فرزندان محسنین استفاده بیشتری کرد.

وی بابیان اینکه در حال حاضر سرانه پرداختی به ایتام و محسنین ماهانه حدود ۴۸۵  هزار تومان است، افزود: امیدواریم با اجرای پویش ایران مهربان، تا سال آینده هیچ یتیم نیازمند بدون حامی نداشته باشیم  و سرانه کمک ایتام به بیش از ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

وی  با دعوت از نیکوکاران استان برای مشارکت در طرح‌ پویش ایران مهربان گفت: مردم نوع‌دوست و سخاوتمند  استان می‌توانند از طریق مراجعه به سامانه ekram.emdad.ir و یا با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، یتیم و یا فرزند نیازمند (محسنین) موردنظر خود را انتخاب کرده و ماهیانه حداقل ۲۰ هزار تومان به آن‌ها کمک کنند.

وی با اشاره به روش‌های نوین دریافت کمک‌های مردمی بیان کرد: سامانه نیکوکاری #۰۵۸*۸۸۷۷* و درگاه‌های اینترنتی emdad.ir برای سهولت در دریافت کمک‌های مردمی در نظر گرفته‌شده است.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: