به گزارش خبرنگار خبرگزاری برنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوری در آیین خدا قوت کشاورز و برگزاری شورای زکات افزود: بر اساس دستورات دینی منابع مالی زکات می‌تواند در بخش‌های ساخت مسکن و پروژه‌های عام‌المنفعه، معیشت نیازمندان، اهدای جهیزیه و سایر بخش‌های نیازمندی جامعه هزینه شود.

وی متولی زکات را دبیرخانه شورای زکات استان مستقر در کمیته امداد عنوان کرد و گفت: کمیته امداد به‌عنوان دبیرخانه شورای زکات تاکنون توانسته برکات بسیاری را شامل حال محرومان کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوری زکات را یکی از صدقات واجب و لازم برشمرد و افزود: دو هزار حدیث و 60 آیه در قرآن کریم در خصوص زکات وجود دارد که نشان‌دهنده اهمیت این موضوع از دیدگاه خداوند تبارک‌وتعالی است.

وی در ادامه به برکات پرداخت زکات در زندگی و جامعه اشاره کرد و افزود: برکت در زندگی، دفع بلا و برکت در مال از مزایای توجه به این واجب الهی است.

رئیس شورای زکات استان خراسان شمالی خاطرنشان کرد: نماز و زکات در قرآن در کنار هم ذکرشده است و شرط قبولی نماز پرداخت زکات است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین نوری تصریح کرد: توجه به پرداخت زکات در بین مردم عاملی مهم در افزایش محبت بین مردم و رفع محرومیت از جامعه است.

وی از زکات به‌عنوان مالیاتی ثابت در درآمد کشاورزان نام برد و گفت: هزینه کرد زکات در بین نیازمندان و ایتام بسیار مهم است.

وی اظهار کرد: زکات از ریشه زکوه است به معنی بیشتر شدن و هرقدر از مال انسان که درراه زکات هزینه شود چندین برابر به فرد بازمی‌گردد.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: