به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، افشین حیدری با بیان اینکه امام خمینی(ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران آخرین روز جمعه ماه رمضان را برای به نمایش گذاشتن حساسیت جهانی نسبت به سرنوشت قدس و نجات آن از چنگال صهیونیست های جنایتکار، به عنوان روز قدس تعیین نمود، اظهار کرد: امام راحل از مسلمانان جهان دعوت کردند تا در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم فلسطین نشان دهند.

او گفت: هر ساله مسلمانان جهان علی الخصوص مردم شریف ایران اسلامی با حضور گسترده و پرشور خود در راهپیمایی روز قدس مراتب تنفر و انزجار خود را از رژیم صهیونیستی و حمایت قاطع شان را از مردم ستمدیده فلسطین نشان داده اند.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان افزود: روز قدس در واقع نماد وحدت و اراده امت اسلامی در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

حیدری با بیان اینکه یکی از وظایف شرعی یکایک مسلمانان، دفاع از امت اسلامی است، تصریح کرد: حمایت از مردم مظلوم فلسطین نیز یک وظیفه دینی، ملی و انسانی است.

او ادامه داد: امسال که ویروس منحوس کرونا کل جهان را تحت تاثیر قرار داده است، به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع این ویروس، متاسفانه برگزاری گسترده راهپیمایی روز قدس امکان پذیر نیست، اما حمایت از مردم تحت ظلم و ستم فلسطین تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی ادامه دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان خوزستان در پایان افزود: امسال، تقارن روز قدس و سالروز آزادسازی خرمشهر نیز اهمیت و ارزش این روز را دو چندان کرده است و ما منتظر فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری که همیشه چراغ راه مردم و مسوولین است، در این روز هستیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: