به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی در حاشیه نشست ستاد استانی مدیریت کرونا که شامگاه شنبه دوازدهم مهر ماه در استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: متاسفانه در استان‌های مختلف کشور از جمله خوزستان شرایط بیماری رو به افزایش است و خوزستان در شرایط قرمز قرار دارد.

او گفت: شیب افزایش موارد بیماری در خوزستان، ملایم و نسبت به بسیاری از استان‌های کشور که شیب تندی دارند، کمتر است اما اگر رعایت نشود ممکن است در خوزستان هم شاهد شیب تند موارد ابتلای بیماری باشیم.

استاندار خوزستان افزود: باید باور شود که رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک، برای پیشگیری از ابتلا به کرونا اثر غیرقابل چشم‌پوشی دارد.

شریعتی بیان کرد: مسوولان ادارات، فرمانداران و ایمه جمعه باید اهتمام بورزند تا دیگران نیز در این مسیر حرکت کنند.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به بازدیدهای بهداشتی از اماکن عمومی بیان کرد: از ابتدای مهر ماه تا کنون ۱۸۰ مورد بازدید در خوزستان انجام شده که نشان از کاهش بازدیدها و کم‌توجهی است. زمانی که کم توجه کنیم مردم هم کم‌توجه می‎شوند و با مشکلاتی مواجه می‌شویم. مقرر شد مجددا فرمانداران اکیپ‌های بازرسی را تشکیل دهند و به جد بازرسی و وضعیت را رصد کنند. در هر جلسه سه تا چهار فرماندار نیز موظف هستند که اقدامات انجام‌ شده را گزارش دهند تا وضعیت بررسی و تصمیم‌گیری شود.

رییس شورای سلامت استان اضافه کرد: با وجود اینکه خوزستان از نظر میزان استفاده از ماسک جزو پنج استان برتر است اما نسبت به یک ماه و نیم قبل، میزان استفاده از ماسک کاهش چشمگیری پیدا کرده و باید مجددا مردم را ترغیب و اجبار به استفاده از ماسک، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و خودداری از شرکت در تجمعات کنیم.

رییس ستاد استانی مقابله با کرونا خوزستان تصریح کرد: در مناطق قرمز نماز جمعه باید تعطیل شود اما با توجه به ملاحظات سازمان تبلیغات اسلامی در خصوص برگزاری نماز جماعات در ادارات و مساجد و تعداد کم شرکت کنندگان، مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی اهواز بررسی و نظر خود را اعلام کند تا ببینیم در شرایط کم بودن جمعیت با توجه به فضاها، تعطیلی نماز جماعت اثربخشی دارد یا خیر.

استاندار خوزستان گفت: در صورتی که اثر بخشی تعطیلی نماز جماعت قابل ملاحظه باشد، تعطیل می‌کنیم در غیر این صورت با توجه به فرهنگ مذهبی جامعه، نماز جماعت ادامه خواهد یافت.

او با بیان اینکه وضعیت بیماری در عراق نگران‌کننده‌تر از ایران است، تصریح کرد: مرزها به صورت کامل بسته هستند و به هیچ زایری اجازه تردد داده نمی‌شود.

استاندار خوزستان در پایان افزود: مردم به شایعات توجه نکنند. تا کنون عراق هیچ مجوزی در زمینه پذیرش زایر اربعین حسینی نداده است. ستاد ملی مقابله با کرونا نیز تصمیم گرفته حتی اگر عراق مجوز پذیرش زایر بدهد، ایران اجازه تردد زایران را ندهد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: