به گزارش برنگار برنا از آبادان، امروز پنج شنبه هشتم آبان ماه، همزمان با سالروز اولین شکست عراق در کوی ذوالفقاری آبادان، هشتمین تندیس جایزه خودجوش و مردمی قهرمانان گمنام(یادبود شهید دریاقلی سورانی) از سوی هنرمندان و جانبازان و مردم آبادان به تمامی مدافعان و شهدای سلامت کشور و خانواده یشان و به نیابت از آنان، به وزارت بهداشت اهدا شد.

در این جلسه که به خاطر مسایل دوران کرونا به صورت بسیار محدود در سالن وزارت بهداشت برگزار شد، هماهنگی های بسیار خوبی برای استفاده از تجربه و مشارکت هنرمندان و نیز رزمندگان در کمک به مدافعان سلامت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این مراسم پرویز پرستویی به نمایندگی از هنرمندان کشور، منوچهر شهسواری رییس خانه سینما، سردار مکی یازع دبیر جشنواره های شاد دانش اموزی به نمایندگی از رزمندگان و مردم آبادان، دکتر توکلی رییس بیمارستان ساسان و اسماعیل زقر دبیر مسابقات کتاب خوانی ویژه مدافعان سلامت حضور داشتند.

لاطم به توضیح است که این تندیس در سال های گذشته و هفت دوره قبلی به تیمسار امیر کهتری از فرماندهان وقت لشکر ۷۷ خراسان در حماسه کوی ذوالفقاری آبادان، خانواده مرحوم حجت‌الاسلام جمی امام جمعه آبادان در زمان جنگ تحمیلی، خانواده شهید صادق دشتی جهادگر شجاع دل از فیروز آباد استان فارس که در آبادان رشادت های زیادی را بر جای گذاشت، خانواده دوچرخه‌سوار جانباز پارا المپیک مرحوم بهمن گلبارنژاد، حاج عبدالکریم حجازی مسوول وقت بنیاد شهید آبادان که پیکر مطهر بسیاری از شهدا را در میادین جنگ نجات داد، جانباز علی صیادی مسوول وقت مساجد آبادان و در دوره هفتم به دو قهرمان گمنام یعنی حسین ضرغامی جانباز مردمی جنگ و خانواده مرحوم منوچهر سالیا سرمربی اسبق تیم فوتبال صنعت نفت آبادان اهدا شده بود.

لازم به ذکر است که شهید دریاقلی سورانی در جریان حمله متجاوزانه رژیم بعثی عراق به ایران و پس از اشغال خرمشهر، در منطقه کوی ذوالفقاری شهر آبادان به صورت اتفاقی متوجه تحرکات شبانه سربازان عراقی و عبور آنها از رودخانه بهمنشیر برای حمله غافلگیر کننده و اشغال این شهر شد. او به سرعت با دوچرخه اش مسیر طولانی(حدود ۹ کیلومتری) را تا مرکز شهر رکاب زد و با فریادهایش، مردم و مدافعان آبادان را از ماجرای نفوذ و توطئه دشمن آگاه کرد.

 

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: