به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی امروز دهم آبان ماه جاری در پایان نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: شرایط استان به شکلی است که روند بالا اما کنترل شده و شیب افزایشی ملایم است.

او گفت: زمانی می‌توانیم خوشحال باشیم که رقم ابتلا را به سمت کاهش سوق دهیم. ما همچنان گرفتار هستیم و ممکن است شاهد بیماران، بستری شدگان و تلفات جدیدی در میزانی که متاسفانه کم هم نیست را شاهد بشویم.

استاندار خوزستان افزود: البته نسبت به ابتلای کشور شرایط مناسب‌تری داریم اما استفاده از ماسک و رعایت پروتکل های بهداشتی در طول هفته های گذشته کاهش پیدا کرده است و روند رعایت کردن دستورالعمل ها در ادارات و اماکن عمومی نیز کاهش پیدا کرده است و خدای نکرده ظرف دو هفته آینده اثرات آن بروز می یابد.

نماینده عالی دولت در خوزستان بیان کرد: باید همه مردم و نخبگان، سازمان‌های مردم نهاد و گروه‌های مختلف دست به دست هم دهند و مردم را دعوت کنند که رعایت کنند و خسته نشوند و جز با رعایت اصول بهداشتی امکان کنترل شرایط را نداریم.

رییس شورای تامین خوزستان اضافه کرد: فرمانداران را مکلف و موظف کردم که به طور جدی در طول هفته های آینده روند را تغییر دهند برخورد کنند و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی نیز با کسانی که به سلامت جامعه آسیب بزنند و به خطر می‌اندازند برخورد جدی نماید‌.

رییس شورای سلامت استان خوزستان تصریح کرد: روند انتقال به صورت دورهمی های خانوادگی شده است البته دید و بازدید بسیار خوب است و در اسلام توصیه شده است اما برای امر مهمتر که تندرستی و سلامتی است باید این سنت پسندیده را به صورت مجازی برگزار کنیم تا بتوانیم کرونا را کنترل کنیم.

رییس ستاد مقابله با کرونا استان با بیان اینکه نقش اساسی و مهم را مردم دارند و خسته نشوند و حساسیت آنها کم‌ نشود، افزود: با شناسایی دارو یا واکسن فرصت برای این امور زیاد است از مردم خواهش می کنم در پارک ها و تفرجگاه‌ها حضور پیدا نکنند زیرا این تجمعات عامل انتقال بیماری است.

شریعتی اظهار کرد: طبق اعلام ستاد مقابله با کرونا، شهرستان های اهواز و مسجدسلیمان جزو شهرهای پرخطری کرونا ویروس شناخته شدند لذا ساعت کار ادارات در این دو شهرستان از چهارشنبه هفته جاری تا اطلاع بعدی از ساعت ۸ صبح تا ۱۳:۳۰ کاهش یافته و در عین حال باید گروه های سه و چهار نیز تعطیل شوند.

نماینده عالی دولت در خوزستان اضافه کرد: سازمان های مختلف از جمله ورزش و جوانان و ارشاد اسلامی باید گروه های مرتبط و زیر مجموعه خود را مراقبت و مواظبت کنند و پیشگیری کنند تا انشاالله شرایط بهتری را بتوانیم داشته باشیم.

استاندار خوزستان در پایان بیان کرد: امسال مراسم ۱۳ آبان و همچنین جشن های هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم(ص) نیز به صورت مجازی برگزار خواهد شد. و مراسمی در سطح مساجد برگزار نخواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: