به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، غلامرضا شریعتی عصر امروز جمعه ۱۹ دی ماه در حاشیه بازدید از عملیات اجرایی توسعه فاز دوم کارخانجات شرکت نوین چوب خوزستان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این کارخانه تولیدکننده محصولات ام دی اف است و اکنون با اضافه کردن خط پارکت و سایر خط های ملامینه و پرس و آغشته‌سازی، تولید و اشتغال را در سال جهش تولید افزایش داده است.

او با بیان اینکه کار دیگری که در این زمینه انجام شده، خرید یک دستگاه تولید ام دی اف از چوب و درخت به منظور تکمیل زنجیره تولید و عرضه است، گفت: پیش از این ام دی اف را از ترکیه و تایلند وارد می‌کردیم.

استاندار خوزستان با اشاره به اینکه با راه‌اندازی کارخانه تولید ام دی اف، از محصول اولیه تا محصول نهایی در این کارخانه انجام می‌شود، افزود: همچنین کمک‌هایی صورت گرفته که تولید درخت هم در مجموعه‌ای که به آنها واگذار شده انجام می‌شود.

نماینده عالی دولت بیان کرد: این کار کاملا در راستای اقتصاد مقاومتی در سال جهش تولید برای کمک کردن به مصارف ارزی و انجام صادرات و ارزآوری برای کشور است که خوشبختانه در شرکت نوین چوب صورت گرفته و کار ارزنده‌ای است.

شریعتی در پایان اضافه کرد: هزینه سنگینی صورت گرفت و وسایل کارخانه موجود است و به محض اینکه کارهای زیرساختی انجام شود امیدواریم که چند ماه آینده فاز دوم وتوسعه ایی این کارخانه را هم به بهره‌برداری برسانیم.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: