به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، محمد جوروند ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با همکاری خانه مطبوعات استان، چهارمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان خوزستان را در سه بخش تخصصی، ویژه و موضوعی در اسفند ماه 1399 برگزار می‌کند.

او با اشاره به اهداف برگزاری جشنواره گفت: ارتقای محتوای کیفی نشریات و تقویت روزنامه‌نگاری حرفه‌ای، ارج نهادن به تلاش‌های صادقانه خبرنگاران و روزنامه‌نگاران، ایجاد نشاط و افزایش رقابت موثر و سازنده در تعالی و توسعه مطبوعات استان، گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و تکریم جانفشانی کادر درمان استان از اهداف برگزاری این جشنواره است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: جشنواره در سه بخش تخصصی شامل سرمقاله و یادداشت، عکس، گرافیک و صفحه آرایی، تیتر، خبر، مصاحبه و گزارش، ویژه شامل سردار شهید قاسم سلیمانی و موضوعی شامل مدافعان سلامت برگزار می شود.

جوروند با اشاره به شرایط و مقررات شرکت در جشنواره بیان کرد: آثار ارسالی باید از تاریخ یکم دی ماه ۹۸ تا یکم بهمن ماه ۹۹ در مطبوعات مکتوب استانی، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، صفحات و ضمیمه های استانی نشریات سراسری منتشر شده باشند.

او اضافه کرد: آثار جشنواره صرفا از طریق آدرس سایت pressfestival.ir پذیرش می‌شود که به صورت زیر پورتال و با پیشوند نام استان، تنظیم و به صورت کامل در فراخوان منتشر می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان توضیح داد: هر متقاضی می‌تواند تنها در دو بخش و در هر بخش سه اثر را ارایه دهد، در صورت ارسال آثار بیشتر، دبیرخانه جشنواره آثار دریافتی را به صورت تصادفی انتخاب و بقیه را حذف می کند.

جوروند تصریح کرد: آثاری که اصل صفحه منتشر شده در رسانه و نام صاحب اثر در آن قید شده باشد، پذیرفته می‌شود. در صورت عدم درج نام، اثر باید توسط مهر و امضاء شخص مدیر مسوول و در نشریات سراسری، تایید سرپرست استان باشد.

او با بیان اینکه هیات داوران در هر یک از بخش‌ها، سه اثر را به عنوان اثر برگزیده در آیین پایانی معرفی می‌کند، بیان کرد: مطبوعات لغو مجوز شده، فاقد مجوز و همچنین بولتن‌های داخلی ادارات، در جشنواره شرکت داده نمی‌شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به جوایز این دوره از جشنواره، افزود: به نفر اول هر رشته در تمامی بخش ها،‌ تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۱۵ میلیون ریال، نفر دوم،‌ لوح تقدیر و مبلغ ۱۰ میلیون ریال و نفر سوم، لوح تقدیر و مبلغ هفت میلیون ریال اهدا می شود.

جوروند در پایان بیان کرد: متقاضیان شرکت در جشنواره می‌توانند آثار خود را از ۲۵ دی تا ۲۵ بهمن ماه امسال در آدرس pressfestival.ir بارگذاری کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های  ۳۲۲۱۸۵۸۴ - ۳۳۳۳۰۶۴۵ تماس حاصل کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: