به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، امرالله اورکی امروز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: دو بخش به عنوان بخش‌های بستری ویژه بیماران کرونایی در بیمارستان در نظر گرفته ‌شد که یک بخش ICU کووید- ۱۹ است و بخش دیگر ویژه بیمارانی است که نیاز به مراقبت ویژه ندارند و فقط باید بستری شوند.

او گفت: در دومین بخش ICU کرونا ۱۲ تخت قرار دارد که یک تخت آن غیر فعال است و بخش داخلی کرونا با ۱۹ تخت آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان است.

رییس بیمارستان شهدای شهرستان ایذه افزود: در هفته گذشته میزان بیماران نیازمند به بستری در ICU خیلی بیشتر از بیمارانی بوده که نیاز به بستری معمولی داشتند و تا روز چهارشنبه ۱۰۰ درصد تخت‌ها اشغال شده است و این نشان از آن دارد که پیک جدید با بقیه پیک‌ها فرق دارد.

اورکی بیان کرد: متاسفانه جوان‌ترین مراجعه کننده که PCR مثبت شد، یک کودک شیرخوار یک ساله بود که در بیمارستان شهدای ایذه بستری شده است؛ همچنین پدر و مادر این کودک نیز درگیر این ویروس شدند.

او اضافه کرد: طی هفته گذشته دو مورد فوتی بر اثر بیماری کووید- ۱۹ گزارش شد که میانگین سنی آنها بالای ۶۵ سال بود.

رییس بیمارستان شهدای شهرستان ایذه در پایان افزود: میزان درگیری این ویروس از نوع قبلی به لحاظ سنی کرونای معمولی بیشتر است، عاجزانه از مردم ایذه می خواهیم از ماسک استفاده کنند و تا حد امکان از حضور در اماکن شلوغ و رفتن به دورهمی های خانوادگی بپرهیزند.

لازم به ذکر است که پیش از این نیز طبق اعلام رییس دانشگاه جندی شاپور اهواز دو کودک یک ساله و 9 ساله بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند.

عکاس: آرشیوی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: