به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، تفاهم نامه همکاری علمی، پژوهشی و آموزشی بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان و سازمان مدیریت صنعتی توسط عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای خوزستان و یداله مهرعلی زاده مدیر اجرایی سازمان مدیریت صنعتی نمایندگی استان خوزستان  به امضاء رسید.

مدیرکل فنی و حرفه ایی خوزستان در این خصوص اظهار کرد: این تفاهمنامه در راستای چشم انداز و سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران و به منظور بهره مندی مستمر از خرد جمعی همچنین گسترش و همفکری آموزشی پژوهشی و حمایت از تحقیقات، پژوهش، نوآوری و تولید علم منعقد شد.

عبدالنبی سواعدی افزود: هدف از این تفاهمنامه استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی و مشاوره‌ای در راستای گسترش ارتباط صنعت و آموزش طبق مقررات و بهره مندی از توان علمی و توسعه همکارهای آموزشی، تحقیقاتی و فناوری برای  استمرار ارتباط سازمان یافته بین اداره و سازمان به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل است.

او گفت: دو موضوع در این تفاهمنامه لحاظ شده یکی موضوع آموزشی که در آن مواردی چون اجرای پژوهش پروژه های آموزشی، بررسی میزان نیاز به فناوری های نوین،  حمایت از پایان نامه های تحصیلی، استفاده از ظرفیت علمی و کارشناسی طرفین برای برگزاری دوره های آموزشی جدید، برگزاری مشترک دوره های آموزشی تخصصی در حوزه مدیریت دوره های مرتبط با تربیت نیروی انسانی متخصص، به اشتراک گذاری منابع علمی و آموزش طرفین، استفاده از امکانات و تجهیزات فضای آموزشی طرفین  و بازاریابی دوره مشترک لحاظ شده است.

مدیر کل فنی و حرفه ایی خوزستان بیان کرد: در این تفاهم نامه بر آموزش، مشاوره و پژوهش، اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی با استفاده از ظرفیت دو طرف، انجام داوری نظارت و بررسی نتایج پروژه های تحقیقاتی کشور، همکاری در توسعه بازار محصولات مشاوره‌ای به ویژه در حوزه فنی حرفه ای و همکاری برای توسعه و راه اندازی کلینیک های کسب و کار تاکید شده است.

سواعدی در پایان با اشاره به اینکه مدت تفاهم نامه از تاریخ امضا به مدت دو سال تعیین شده است، بیان کرد: در صورتیکه اجرای طرح پژوهشی منجر به تولید یک دانش فنی و یک دستاورد شود نتایج حاصله از هر قبیل به طرفین تعلق دارد.

لازم به ذکر است که مقرر شد برای اجرای این تفاهم نامه کارشناسان خبره هر دو دستگاه جلسه های مستمر، چگونگی اجرای تصمیم های اتخاذ شده را پیگیری نمایند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: