به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی امروز پنجشنبه در حاشیه آیین نمادین غرس نهال به مناسبت فرا رسیدن هفته منابع طبیعی اظهار کرد: هفته منابع طبیعی و روز درختکاری را خدمت همه جهادگران عزیز و فعالان منابع طبیعی و آبخیزداری و همه مردم استان خوزستان تبریک عرض می کنم و آرزوی فرارسیدن روزی را دارم که ما آثار گرد و غبار و ریز گردها را در بیابان ها و نقاطی که کانون این پدیده است با درختکاری و جنگل کاری محو نماییم.

او گفت: مهمترین رسالت های جهادگران منابع طبیعی و امور جنگل ها بیابان زدایی، آبخیزداری، کمک به کشت شیلات و کشت درخت در عرصه های کانون ریزگرد است.

استاندار خوزستان افزود: یکی از سنت هایی که توسط پیامبر اکرم(ص) رواج یافت و بسیار حسنه است و سالانه انجام می شود روز درختکاری است؛ اگر هر شخصی در این زمینه تلاش نماید یک اجماع ملی و عمومی ایجاد خواهد شد که در نتیجه آن تحول خوبی در این زمینه ایجاد می شود.

نماینده عالی دولت در خوزستان در پایان بیان کرد: با بررسی هایی که داشتم استان خوزستان در چند سال اخیر در این زمینه ها به ویژه بیابان زدایی موفق بوده است و امیدواریم با همکاری مسوولان در سطح ملی و استانی بتوانیم منشا خدمات خوبی در زمینه جنگل کاری، آبخیز داری و رفع بلالیای طبیعی باشیم.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: