به گزارش خبرنگار برنا از اهواز، علی خدری امروز ضمن اعلام این خبر اظهار کرد: همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه نخستین پویش هر هفته_الف_ب_ایران و بهره برداری از پروژه های صنعت برق در بخش توزیع که با حضور وزیر نیرو و مدیران ارشد صنعت برق کشور برگزار شد، شرکت های برتر در اجرای طرح های ساز و کاری تحول دیجیتال و هوشمند سازی صنعت برق در قالب باشگاه ۱۰ تایی ها معرفی شدند.

او گفت: وزارت نیرو هر ساله در شاخص های مهمی، ارزیابی عملکرد کلان دارد که جنبه اصلی ماموریت سازمان ها و شرکت های زیر مجموعه را نشان می دهد.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به اجرا و پیاده سازی برنامه های هوشمند سازی و تحول دیجیتال صنعت برق، افزود: قبض سبز، توسعه خدمات غیر حضوری، هوشمند سازی مراکز اتفاقات، توسعه سامانه نظارت مکانیزه طرح ها، کاهش تلفات شبکه توزیع برق از جمله برنامه های توانیر بوده که ارزیابی ها بر این اساس صورت گرفته است.

خدری با بیان این که وظیفه کاری شرکت توزیع برق، خدمات رسانی به مشترکین است و برق رسانی بر اساس یک سری شاخص های عمومی و تخصصی تعریف شده، بیان کرد: ارزیابی شاخص های عمومی مبنی بر ارایه خدمات به مردم و چگونگی ارایه آن است و شرکت توزیع نیروی برق خوزستان که در حوزه مشترکین، بیشترین ارباب رجوع را دارد، مسیر الکترونیکی شدن را در پیش گرفت و در این مسیر گام های موثری در راستای ارایه خدمات غیر حضوری مطلوب برداشته است.

او اضافه کرد: در حوزه خدمات غیر حضوری، با راه اندازی مرکز تلفنی سمیع، ارایه خدمات از طریق درگاه و وب سایت شرکت، دفاتر پیشخوان دولت و به صورت اینترنتی با نصب اپلیکیشن تلفن همراه برق من،  ۱۰۰ درصد خدمات را به مشترکین ارایه کردیم. همچنین در حوزه تلفات با توجه به تلاش های صورت گرفته در زمینه نصب کنتور، جمع آوری و بهسازی شبکه ها، و تبدیل شبکه های هوایی مسی به کابل خودنگه دار، خوشبختانه اتفاقات خوبی رخ داد. با تشکیل پلیس برق و انجام برنامه تست و سالم سازی کنتور و بازرسی لوازم اندازه گیری به موقع توانستیم جلوی انشعابات غیر مجاز را بگیریم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان در پایان افزود: این تلاش ها منجر به این شد که تلفات برق روند کاهشی به خود بگیرد و به اهداف ترسیم شده برسیم و در نهایت وزارت نیرو هم از بین شرکت های توزیع و شرکت های برق منطقه ای سراسر کشور، عنوان رتبه اول را در دو محور کاهش تلفات و ارایه خدمات غیر حضوری به مشترکین؛ به شرکت توزیع نیروی برق خوزستان اختصاص داد و این شرکت را در دو محور مذکور حایز رتبه برتر دانست.

لازم به ذکر است که هرهفته_الف_ب_ایران عنوان پویشی است که وزیر نیرو برای افتتاح هفتگی طرح‌های بزرگ و مهم صنعت آب و برق مطرح کرده است. در این پویش، ۲۲۷ پروژه با ۳۳ هزار میلیارد تومان اعتبار، تا پایان سال ۱۳۹۸ در ۳۱ استان کشور به بهره‌برداری رسید.

این پویش پارسال نیز با وجود تحریم های ظالمانه ضد جمهوری اسلامی ایران به خوبی اجرا و در هر استان هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شد. این پویش امسال نیز با ۲۵۰ طرح و هزینه ۵۰ هزار میلیارد تومان در ۳۱ استان کشور تا پایان سال اجرا می شود.

یکی از اهداف"پویش هرهفته_الف_ب_ایران"» تعامل دو سویه با جامعه برای ارایه عملکرد، همکاری و بازخورد و استفاده از دیدگاه مشترکان، و مدیریت توام عرضه و تقاضا است.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: