به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، سید زین العابدین موسوی امروز ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی بهره مندی لازم از این ماه پر فیض و برکت اظهار کرد: توجه داشته باشیم که آبادان قهرمان گرفتار وضعیت قرمز کروناست. همه باید تلاش کنیم که این وضعیت نگران کننده را رفع کنیم.

او گفت: وضعیت قرمز یعنی اینکه همه کسانی که اصول آن را نادیده بگیرند یقینا در خطرند و هم خطر را متوجه دیگر شهروندان خواهند کرد. از این رو نباید برخی زحمت مردم و ستاد مقابله با کرونا را به باد بدهند.

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه یقینا بعد از گرفتاری خانواده و همشهریانمان به ویروس مرگبار کرونا پشیمانی دیگر سودی ندارد، افزود: اگر اتحادیه ها، اصناف، مجتمع ها، پاساژها و اماکن مکررا تحت فشار و توصیه ها و نظارت بر رعایت پروتکل ها قرار می گیرند، هدف ما فقط تامین و حفظ سلامتی مردم شریف آبادان عزیز است و لاغیر.

رییس شورای سلامت شهرستان آبادان با تاکید بر اینکه ما هیچ راهی نداریم جز اینکه با همکاری گسترده تلاش کنیم از این وضعیت خطرناک خارج شویم، بیان کرد: اگر همکاری اصولی توسط همه آحاد مردم شریف آبادان صورت نگیرد ما هم اجبارا مکلف به تمدید محدودیت ها خواهیم شد.

موسوی اضافه کرد: برای خروج از این وضعیت راهی جز تعطیلی مطلق گروه های دو، سه و چهار نیست و تا خروج از وضعیت قرمز مصمم هستیم همه این گروه ها را صد در صد تعطیل کنیم. لذا از این گروها خواهش می کنیم مقاومت نکنند زیرا فعالیت آنها در این شرایط آبادان کاملا غیر قانونی است.

رییس ستاد شهرستانی مقابله با کرونا آبادان تاکید کرد: همه نظارت ها منبعد متوجه کنترل این گروه های شغلی است که قاعدتا نباید فعالیتی داشته باشند. اجازه ندهند ما همه وقتمان را در کنترل روزانه و مستمر آنها سپری کنیم.

رییس شورای تامین شهرستان آبادان با بیان اینکه شهروندان فهیم ما می دانند اگر برخوردی با اتحادیه یا صنفی می شود صرفا بدلیل عدم تمکین مقررات توسط آن واحد صنفی متخلف است، افزود: در گروه اول هم برخی از واحدها تخلف هایی دارند که بدون تعارف با آنها برخورد خواهد شد. هر واحد صنفی پلمب شود تا پایان وضعیت قرمز فک پلمب نخواهد شد.

فرماندار  آبادان ادامه داد: برخی سلامت مردم را به سخره گرفته اند و پیوسته مشکلات خود را مطرح و بهانه می کنند. متاسفانه این قبیل همشهریان حتی نیم نگاهی به خطرات جانی  همشهریانشان ندارند. مطمئنا قاطبه جامعه از اینها هرگز حمایت نمی کنند، چون عزادار شدن خانواده های مصیبت دیده حاصل رفتار کسانی هستند که نان خود را بر جان خود و دیگران ارجح تر می دانند. مطمئنا هر فرد آبادانی باید بداند و می داند که در مقابل وضعیت قرمز تکالیفی دارد و باید آنها را انجام بدهد. همه باید به تکالیف خود عمل کنند.

فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد: شهرداری ها پارک ها را غرق در آب کنند حتی اگر به فضای سبز لطمه وارد شود. روشنایی محل تجمع ها باید خاموش باشد. پلیس موظف به ایجاد نظم و امنیت مناطق خاموش است. اجراییات و حراست شهرداری باید در محل این قبیل اماکن باشند و کنترل کنند. تعزیرات بدون چشم پوشی واحدهای صنفی متخلف را پلمب کند.

موسوی با بیان اینکه هیچ مراسم عروسی، و عزایی و هر مناسبتی نباید بالاتر از ١٥ نفر برگزار شود، ادامه داد:  بومی ها حق خروج از آبادان را ندارند و غیر بومی ها به شهر قرمز وارد نشوند. آرامستان ها کاملا مسدود شوند. همه خودروهای کنار اماکن و پارک ها باید اعمال قانون شوند. دفن اموات فقط بین ساعت ٦ تا ٧ صبح و با حضور فقط حداکثر ١٥ نفر  و با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شود. ضد عفونی مناطق به صورت مستمر انجام شود.

نماینده عالی دولت در آبادان در پایان بیان کرد: مردم عزیز ما با ماموران بسیجی طرح شهید سلیمانی که سفیران سلامتند همکاری بهتری داشته باشند. از توزیع بسته های معیشتی و ماسک و دیگر اقلام توسط امام جمعه ساعی آبادان و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج قدردانی می کنم از همه شرکت هایی که بر اساس دستورالعمل ستاد کرونا بسته های معیشتی و ماسک و دیگر ملزومات طرح شهید سلیمانی را تامین نمودند قدر دانی می کنم به شرکت های مستقر در آبادان که تا کنون همکاری نداشتند برای آخرین بار تذکر می دهم مسوولیت های اجتماعی خود را در قبال مردم مقاوم آبادان انجام دهند. از مسوولین ناجا که زحمت های زیادی را متحمل شده اند، می خواهم افراد قانون شکن را فورا شناسایی و به دادسرا معرفی نمایند. از مقامات قضایی، ریاست  دادگستری و دادستانی می خواهم با متخلفین خارج از نوبت برخورد قضایی مناسب داشته باشند. از همه آحاد جامعه درخواست می کنم با برنامه ریزی اصولی ضمن رعایت فاصله اجتماعی خود و خانواده ها، از مجریان طرح حمایت نمایند و با امر به معروف و نهی از منکر در سطح جامعه تذکر تاکیدی بر استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را پیوسته در دستور کار قرار دهند و متخلفین را به متولیان امر معرفی کنند.

 

 

وبگردی

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: